Amerykanie bez medalu mistrzostw świata! Genialna akcja koszykarzy z NBA to było za mało [WIDEO]

Screen Twitter
Amerykańscy koszykarze z NBA często określają się mianem "mistrzów świata". Tymczasem reprezentacja ich kraju nie przywiezie do ojczyzny nawet brązowego medalu.
W miniony piątek kadra USA sensacyjnie przegrała z Niemcami 111:113. Tym samym to zespół z Europy awansował do finału mistrzostw świata, gdzie niebawem zmierzy się z Serbią.
Faworytom imprezy pozostała jedynie rywalizacja o brązowy medal z Kanadyjczykami. Reprezentacja ze Stanów Zjednoczonych była faworytem rywalizacji, wszak w składzie znajdowali się między innymi Mikal Bridges (Brooklyn Nets) oraz Anthony Edwards (Minnesota Timberwolves).
USA miały jednak poważne problemy i po pierwszej kwarcie przegrywały 25:34. Start nie udało się nadgonić przed większość czasu na korcie, a Kanada z każdą chwilą przybliżała się do zajęcia trzeciego miejsca.
Na kilka sekund przed końcem to właśnie Kanadyjczycy prowadzili 111:108. Genialnym zagraniem popisał się wówczas Bridges, który doprowadził do dogrywki. Koszykarz celowo spudłował rzut osobisty, przejął odbitą piłkę i trafił za trzy punkty.
W dodatkowej części meczu Kanadyjczycy zdołali potwierdzić swoją wyższość z wcześniejszych części meczu. Finalnie wygrali komfortowo - 127:118, a sam Dilon Brook (Houston Rockets) zdobył aż 39 "oczek".
Dla Kanadyjczyków to pierwszy w historii medal zdobyty podczas mistrzostw świata. USA nie wywalczyły krążka na drugiej imprezie z rzędu.
Hubert Kowalczyk10 Sep 2023 · 12:59