Clippers nie dali rady Mavericks, Gortat bez punktu

Shutterstock
Dallas Mavericks pokonali przed własną publicznością Los Angeles Clippers 106:98 we wtorkowym spotkaniu National Basketball Association.
Na parkiecie American Airlines Center tylko pięć minut i siedemnaście sekund grał Marcin Gortat. Polak w tym czasie nie zdobył żadnego punktu i zdołał zaliczyć dwie zbiórki. Wśród gości najlepiej radził sobie Patrick Beverley, który zapisał na swoim koncie szesnaście punktów i dziewięć zbiórek. "Oczko" mniej zgromadzili Lou Williams oraz Avery Bradley.
Gospodarzy do sukcesu poprowadził Harrison Barnes, który rzucił dwadzieścia punktów. Po siedemnaście "oczek" wywalczyli Dennis Smith i Luka Doncic. Słoweniec zanotował także sześć asyst i siedem zbiórek.
Zespół z Teksasu przerwał serię porażek, ale z bilansem 21-16 jest dopiero trzynasty w tabeli Konferencji Zachodniej. Drużyna z Kalifornii natomiast doznała czwartej porażki w pięciu ostatnich meczach i zajmuje z bilansem 25-22 ósme miejsce w tej klasyfikacji.