Denver Nuggets o krok od mistrzostwa NBA! Sytuacja Miami Heat jest krytyczna [WIDEO]

Kyle Terada / Press Focus
Denver Nuggets są bardzo blisko zdobycia mistrzostwa NBA. W czwartym meczu wygrali na wyjeździe z Miami Heat 108:95.
Kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta. Nuggets wygrali ją 31:22. Do ostatniej części gry przystępowali z przewagą trzynastu punktów.
Heat walczyli do końca. Dzięki zrywowi zmniejszyli jeszcze straty do pięciu oczek, ale na więcej nie było ich stać.
Bohaterami Nuggets byli tym razem Aaron Gordon i Bruce Brown. Pierwszy zakończył mecz z 27 punktami, drugi stanowił znakomite wsparcie z ławki. Do dorobku drużyny dołożył 21 oczek. Nikola Jović, który w pierwszej kwarcie miał pewne problemy z kostką, a w końcówce miał problem z faulami. Mimo tego zdobył 23 puntkty.
Sytuacja Heat po kolejnej porażce jest krytyczna. Tylko jedna drużyna, która przegrywała w finale 1:3, zdołała odwrócić losy rywalizacji. Cleveland Cavaliers mimo niekorzystnego położenia pokonali Golden State Warriors w finałach w 2016 roku.
O krok od historycznego sukcesu są za to Nuggets. Drużyna z Denver jeszcze nigdy nie cieszyła się z mistrzowskiego tytułu.
- Nie zrobiliśmy jeszcze niczego. Będziemy mogli nazwać się mistrzami, dopiero gdy wygramy jeszcze jeden mecz - uspokajał trener Nuggets, Michael Malone.
Piąty mecz odbędzie się w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu. Denver może przypieczętować zdobycie mistrzostwa na własnym parkiecie.
Miami Heat — Denver Nuggets 95:108 (21:20, 30:35, 22:31, 22:22)
Heat: Jimmy Butler 25 (7 zb., 7 as.), Bam Adebayo 20 (11 zb., 7 str.), Kevin Love 12, Gabe Vincent 2, Max Strus 0 — Kyle Lowry 13, Duncan Robinson 12, Caleb Martin 11, Cody Zeller 0, Haywood Highsmith 0
Nuggets: Aaron Gordon 27 (3x3, 7 zb., 6 as.), Nikola Jokić 23 (3x3, 12 zb.), Jamal Murray 15 (12 as.), Michael Porter 11, Kentavious Caldwell-Pope 7 — Bruce Brown 21, Jeff Green 3, Christian Braun 1.
Marcin Karbowski10 Jun 2023 · 07:08
Źródło: probasket.pl, przegladsportowy.onet.pl