Guardiola pomoże... wygrać NBA? Szkoleniowiec City znów zaskoczył [ZDJĘCIE]

Guardiola pomoże... wygrać NBA? Szkoleniowiec City znów zaskoczył [ZDJĘCIE]
Conor Molloy / pressfocus
Pep Guardiola został przyłapany na hali Boston Celtics. Hiszpan wdał się w dyskusję z trenerem "Celtów", Joe Mazzulą.
Kilka dni temu zakończył się sezon angielskiej ekstraklasy. Manchester City został mistrzem Anglii czwarty raz z rzędu. Po zwieńczeniu rozgrywek Pep Guardiola może cieszyć się czasem wolnym.
Dalsza część tekstu pod wideo
Szkoleniowiec postanowił udać się do Stanów Zjednoczonych. Hiszpan został przyłapany w hali Boston Celtics, TD Garden. 53-latek wdał się w zaciekłą dyskusję z trenerem "Celtów", Joe Mazzullą.
- Joe Mazzulla rozmawiał z menedżerem Manchesteru City, Pepem Guardiolą. Zażyła rozmowa. Mazzulla mówił o studiowaniu innych sportów i stosowaniu nauczonych rozwiązań w koszykówce - przekazał dziennikarz zajmujący się NBA, Morey Hershgordon.
Boston Celtics powalczą o mistrzostwo NBA z Dallas Mavericks. Mazzulla spotkał się z Guardiolą w przeddzień pierwszego spotkania z serii.
Warto wspomnieć, że trener "Celtów" odwiedził bazę treningową Manchesteru City w lutym bieżącego roku. Wówczas 35-latek wymienił się z Guardiolą koszulkami i przyjął od niego kilka cennych wskazówek.
- Dużo uczę się od Pepa. Myślę, że jest najlepszym trenerem na każdym poziomie, w każdym sporcie. To spotkanie miało na mnie ogromny wpływ - mówił w rozmowie dla The Athletic Mazzulla.
Pierwsze spotkanie między Boston Celtics a Dallas Mavericks odbędzie się 7 czerwca o godzinie 2:30 polskiego czasu. Inauguracyjna rywalizacja będzie miała miejsce w obiekcie "Celtów".
Redakcja meczyki.pl
Filip Węglicki06 Jun · 14:57
Źródło: The Athletic, Twitter

Przeczytaj również