Historyczny występ na parkietach NBA! W pojedynkę rzucił 60 punktów [WIDEO]

Luka Doncić zaliczył występ, który przejdzie do historii NBA. Słoweniec rzucił 60 punktów w meczu z New York Knicks, prowadząc Dallas Mavericks do zwycięstwa 126:121.
Doncić od początku meczu prezentował niesamowitą skuteczność. Już w pierwszej kwarcie zanotował 16 punktów, a do przerwy miał na koncie 22 oczka.
23-latek imponował na parkiecie przy biernej postawie swoich kolegów. Pod koniec czwartej kwarty wydawało się, że to New York Knicks odniosą zwycięstwo. Wtedy Doncić spudłował rzut wolny, ale zebrał piłkę, trafił za dwa punkty i doprowadził do dogrywki.
W dogrywce Doncić poprowadził "Mavs" do zwycięstwa. W całym meczu zaliczył 60 punktów, 21 zbiórek i 10 asyst. Trafił 21 z 31 oddanych rzutów z gry i wykorzystał 16 z 22 rzutów osobistych.
Lider Dallas Mavericks jest drugim zawodnikiem w historii NBA, który zanotował triple-double z 60 punktami. Jako pierwszy dokonał tego James Harden, który w 2018 roku do 60 oczek dołożył jeszcze 10 zbiórek i 11 asyst.
Występ Doncicia wywołał prawdziwe szaleństwo w mediach społecznościowych. Wielu byłych i obecnych graczy NBA było zachwyconych popisami Słoweńca.
Adam Kłos28 Dec 2022 · 08:27
Źródło: Twitter