Niemcy ze złotym medalem mistrzostw świata! Wygrali turniej po raz pierwszy w historii [WIDEO]

Źródło: Twitter / @FIBAWC
Reprezentacja Niemiec zdobyła złoty medal mistrzostw świata w koszykówce! W wielkim finale podopieczni Gordona Herberta pokonali Serbów 83:77.
Niewielu obserwatorów koszykówki spodziewało się w pełni europejskiego finału mistrzostw świata. Za faworytów do zdobycia tytułu postrzegano reprezentację Stanów Zjednoczonych. Tymczasem Amerykanie najpierw przegrali w półfinale z Niemcami, a następnie ulegli w meczu o trzecie miejsce pokonanej wcześniej przez Serbów Kanadzie.
Początek spotkania był niezwykle wyrównany. Niemieccy zawodnicy błyskawicznie organizowali kontry niemal po każdym trafieniu serbskich graczy. Nie wystarczyło im to do zwycięstwa w pierwszej kwarcie, którą przegrali 23:26, lecz w następnej odsłonie odkuli się, pokonując rywali 24:21 i doprowadzając do remisu w starciu.
Kolejne części meczu to fazy dominacji zarówno jednej, jak i drugiej kadry narodowej. W trakcie trzeciej kwarty Serbom zdarzały się błędy w rozegraniu oraz niewykorzystane kontry. Na domiar złego dla ekipy z Bałkanów, w końcówce Dejan Davidovać nie wykorzystał dwóch rzutów wolnych. Sprawiło to, że Niemcy efektownie wygrali trzecią odsłonę 22:10.
Czwarta kwarta przebiegała z kolei w dużej mierze pod dyktando Serbów. Nasi zachodni sąsiedzi niecelnie kontrowali, a ich rywale dodatkowo popisywali się bardzo dobrymi zagraniami w defensywie. Podopieczni Svetislava Pesicia gonili wynik, w szczytowym momencie mając jedynie dwa punkty do odrobienia. Finalnie cztery punkty w końcówce zdobył jednak Dennis Schroeder i to Niemcy mogli cieszyć się z pierwszego w historii triumfu w mistrzostwach świata. Koszykarze nie przegrali w turnieju żadnego spotkania.

Niemcy - Serbia 83:77 (23:26, 24:21, 22:10, 14:20)