Niewiarygodne sceny w meczu NBA! Pobito wieloletni rekord, sensacyjny zryw zespołu gwiazdora [WIDEO]

Źródło: Jerome Miron / PressFocus
Dallas Mavericks przegrali swój niedzielny mecz, notując drugą porażkę z rzędu. Mimo to ekipa Luki Doncicia dokonała wyjątkowego osiągnięcia.
W jednym z niedzielnych spotkań NBA Dallas Mavericks podejmowali Oklahoma City Thunder. Na początku czwartej kwarty wydawało się, że goście przekonująco wygrają. Prowadzili bowiem 111:87.
Gospodarze wzięli się jednak za odrabianie strat, dokonując czegoś, co mogłoby wydawać się niemożliwe. Podopieczni Jasona Kidda zniwelowali 24-punktową przewagę rywali, zdobywając... 30 punktów z rzędu i doprowadzając do wyniku 111:117.
To nowy rekord najlepszej koszykarskiej ligi świata pod względem liczby zdobytych z rzędu punktów. Autorami poprzedniego byli zawodnicy Cleveland Cavaliers, którzy 6 grudnia 2009 roku zdobyli 29 oczek w wygranym meczu przeciwko Milwaukee Bucks.
Kibice Mavericks z pewnością liczyli, że po kosmicznej pogoni również uda im się odnieść zdecydowane zwycięstwo, lecz tak się nie stało. W ostatnich minutach starcia przyjezdni odbudowali się i wygrali 126:120. Mimo to olśniewający występ zaliczył Luka Doncić.
Słoweński koszykarz zaliczył w spotkaniu triple-double. Udało mu się zdobyć 36 punktów oraz zanotować 18 asyst oraz 15 zbiórek. Do tego 24-latek dołożył dwa przechwyty i tyle samo bloków.
Po trudnej do przełknięcia porażce z Oklahoma City Thunder Dallas Mavericks zajmują czwartą pozycję w tabeli Konferencji Zachodniej. Z kolei ich niedzielni przeciwnicy plasują się na drugiej lokacie.
Dallas Mavericks - Oklahoma City Thunder 120:126 (27:33, 29:39, 28:35, 36:19)
Michał Boncler03 Dec 2023 · 16:52
Źródło: Twitter