Obłędny mecz Luki Doncicia w NBA! Słoweniec zapisał się w historii ligi [WIDEO]

Niezwykły mecz Luki Doncicia. Gracz Dallas Mavericks w spotkaniu z Atlantą Hawks zdobył aż 73 punkty!
Słoweniec tym samym zdobył niemal połowę dorobku całej swojej drużyny. Dallas wygrało z Atlantą 148:143. To 25 zwycięstwo Mavericks w tym sezonie.
Doncić punktował w niezwykłym tempie. Już po pierwszej połowie miał na koncie 41 punktów. Po trzeciej kwarcie miał już 57 punktów. W ostatniej części dołożył jeszcze 16. Grał z niesamowitą skutecznością. Trafił 25 z 33 rzutów z gry oraz 15 z 16 wolnych. Do tego dołożył 10 zbiórek i 7 asyst.
Więcej punktów od Doncicia w jednym meczu zdobyli jedynie Wilt Chamberlain (dwa razy) i Kobe Bryant. O tym, jak niezwykłe było osiągnięcie Słoweńca, świadczy też fakt, że tylko piętnaście razy zdarzyło się, by jeden zawodnik w spotkaniu NBA zdobył 70 punktów lub więcej. W tym elitarnym gronie jest zaledwie dziesięć osób. Poza wymienionymi także David Thompson, Damian Lillard, Donovan Mitchell, David Robinson, Elgin Baylor, Joel Embiid i Devin Booker.
Doncić średnio na mecz rzuca 34,6 pkt. Daje mu to drugie miejsce w lidze. Lepszy jest tylko Embiid.