Polscy koszykarze poznali rywala w meczu o brązowy medal! Wielkie emocje w półfinale EuroBasketu [WIDEO]

Paweł Pietranik/Pressfocus
Reprezentanci Hiszpanii zagrają w finale EuroBasketu. Koszykarze z Półwyspu Iberyjskiego po zaciętym boju pokonali Niemców 96:91.
Jeszcze przed startem drugiego półfinału wiadomo było, że na zwycięzcę w decydującym meczu czeka Francja. "Trójkolorowi" kilka godzin wcześniej rozbili Polskę 95:54. Biało-czerwoni nie mieli dziś odpowiedzi na kolejne akcje Guerschona Yabusele czy Rudy'ego Goberta. W efekcie ponieśli wysoką porażkę, po której została im walka o brązowy medal.
W drugim półfinale obie drużyny grały na równym poziomie. W pierwszej kwarcie znakomicie punktował Willy Hernangomez, ale Niemców w grze utrzymywali Dennis Schroder i Frantz Wagner.
Po pierwszej kwarcie "La Roja" prowadziła 27:24. W ostatnich sekundach pierwszych dziesięciu minut Maodo Lo popisał się skutecznym rzutem z połowy boiska.
Na początku drugiej kwarty Hiszpanie odskoczyli od rywali po trójce Rudy'ego Fernandeza.
W kolejnych minutach na parkiecie brylował Schroder. Były zawodnik Houston Rockets po dwóch kwartach miał na koncie aż 19 punktów, 5 asyst i tylko jedną stratę, a jego zespół prowadził 51:46.
Początek trzeciej kwarty należał do Hiszpanów. W ciągu pięciu minut gospodarze stracili prowadzenie po serii udanych akcji rywali.
W końcówce trzeciej kwarty lepiej spisywali się Niemcy. Poprawa skuteczności z dystansu pozwoliła wyjść na prowadzenie 71:65.
W czwartej kwarcie na niebywałe obroty weszli reprezentanci Hiszpanii. Najpierw zniwelowali straty do Niemców, żeby po kolejnych celnych rzutach Lorenzo Browna prowadzić różnicą sześciu punktów. W defensywie brylował z kolei Usman Garuba.
Hiszpanie wygrali i wywalczyli awans do finału, w którym zmierzą się z Francją. Niemcom pozostała walka o trzecie miejsce z Polską.
Zdobycie brązowego medalu byłoby wielkim sukcesem dla biało-czerwonych. Polska ostatni raz zajęła miejsce na podium EuroBasketu w 1967 roku. Spotkanie o brązowy medal odbędzie się już w najbliższą niedzielę. Mecz powinien się rozpocząć o godzinie 17:15.
Niemcy - Hiszpania 91-96 (24:27, 27:19, 20:19, 20:31)