Polscy koszykarze sensacyjnie pokonali Hiszpanię. Wielki triumf Biało-Czerwonych [WIDEO]

Polscy koszykarze pokonali na wyjeździe Hiszpanię w eliminacjach EuroBasketu 2021.
Zdecydowanym faworytem tego starcia byli Hiszpanie. Mistrzowie świata z 2019 roku, choć przystąpili do spotkania bez największych gwiazd, szybko wyszli na prowadzenie 9:2, ale Biało-Czerwoni zdołali nieco zniwelować straty i na przerwę zeszli przy wyniku 19:15.
Druga "ćwiartka" należała do podopiecznych Mike'a Taylora, którzy ze stanu 28:19 zdołali doprowadzić do remisu po 33:33, gdy A.J. Slaughter trafił za trzy. W tym fragmencie spotkania swoją postawą imponował również Michał Sokołowski. Polacy do szatni zeszli już na trzypunktowym prowadzeniu.
Trzecia kwarta to popis Polaków. Na boisku dzielił i rządził Slaughter, a do niego dołączyli Cel i Balcerowski. Po kolejnym trafieniu 19-latka w 29. minucie przewaga naszych koszykarzy wzrosła do 11 punktów (53:64).
Ostanie minuty starcia to szaleńcza próba pogoni Hiszpanów, z której jednak nic nie wyszło. Gospodarze byli nieskuteczni, zaś Biało-Czerwoni ze spokojem punktowali rywali. Na cztery i pół minuty do końca zawodnicy Mike'a Taylora odskoczyli przeciwnikom na 15 "oczek".
Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 69:80. To pierwszy triumf Polaków nad Hiszpanami od 1972 roku. Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych zdobył A.J. Slaughter - 26.
Polacy w kolejnych meczach el. EuroBasketu zagrają w listopadzie z Rumunią i Izraelem. Trzy najlepsze zespoły grupy wywalczą awans do turnieju finałowego.
Hiszpania - Polska 69:80 (19:15, 16:23, 20:27, 14:15)