Popis polskich koszykarzy. Pewne zwycięstwo w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy [WIDEO]

Pressfocus/Łukasz Sobala
Reprezentacja Polski pokonała Rumunię w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy. "Biało-Czerwoni" wygrali 88:81.
W pierwszym niedzielnym meczu naszej grupy Hiszpania pokonała Izrael. To oznaczało, że Polska już nie zdoła wskoczyć na drugie miejsce. Trzecia lokata i tak gwarantowała jednak awans dalej.
W pierwszej piątce Polaków znaleźli się AJ Slaughter, Michał Michalak, Adam Waczyński, Jeremy Sochan i Dominik Olejniczak. Dla Sochana, a także Igora Milicicia i Jakuba Gorbacza był to debiut w narodowych barwach.
Polacy od samego początku pokazali klasę na parkiecie. Pierwsza kwarta zakończyła się wysokim prowadzeniem 34:26 na korzyść naszej reprezentacji. Kibice mogli obserwować kilka efektownych akcji w wykonaniu "Biało-Czerwonych".
Przez większą część spotkania utrzymywała się minimum 10-punktowa przewaga nad Rumunami. Dopiero w czwartej kwarcie Polacy stracili koncentrację i mało brakowało, aby doszło do remisu. Ostatecznie jednak podopiecznym Mike'a Taylora udało się odnieść zwycięstwo.
Najskuteczniejszymi zawodnikami w polskiej drużynie byli Michał Michalak, który zdobył 24 punkty oraz Jeremy Sochan, autor 18 oczek.
Polska - Rumunia 88:81 (34:26, 16:21, 25:16, 13:18).
Adam Kłos21 Feb 2021 · 22:17