Raptors bez Leonarda ograli na wyjeździe z Warriors

Michael Tipton / flickr
Golden State Warriors przegrali u siebie z Toronto Raptors 93:113 w środowym meczu ligi NBA. Drużyna z Kanady poradziła sobie na parkiecie obrońców mistrzowskiego tytułu bez swojego lidera Kawhi'ego Leonarda.
Było to starcie drużyn, które, według większości ekspertów, powinny spotkać się w wielkim finale tego sezonu. Raptors zagrali w środę bez mającego problemy z biodrem Leonarda, a dodatkowo w pierwszej połowie stracili jeszcze Jonasa Valanciunasa, który doznał złamania kciuka. Co więcej, był to dla nich mecz rozegrany dzień po triumfie nad Clippers w Los Angeles, więc zwycięstwo jest tym bardziej cenne.
Drużyna z Toronto prowadziła przez całe spotkanie. Już w pierwszej połowie wypracowała sobie 18-punktową przewagę. Na początku czwartej kwarty był wynik 93:67. W połowie ostatniej części gry Steve Kerr, trener gospodarzy, zdjął podstawowych zawodników i pozwolił grać zmiennikom.
W jego zespole bardzo dobrze spisał się tylko Kevin Durant, który zdobył 30 punktów i zanotował siedem zbiórek. Słabiej zaprezentowali się pozostali, Klay Thompson zanotował 14 "oczek", a Stephen Curry 10. Warriors zajmują drugie miejsce miejsce w Konferencji Zachodniej z bilansem 19-10. W następnym meczu zagrają na wyjeździe z Sacramento Kings.
Natomiast zespół z Kanady jest najlepszy w całej lidze z 23 zwycięstwami i siedmioma porażkami. W środę kolejny raz najlepszy w drużynie Raptors był Kyle Lowry, zdobywca 23 punktów, pięciu zbiórek i 12 asyst. To jego 100 double-double w drużynie z Toronto. 20 "oczek" dołożył Serge Ibaka, który zebrał na tablicach także 12 piłek. Kolejnym rywalem Raptors będą na wyjeździe Portland Trail Blazers.