Sensacja na mistrzostwach świata! USA poniosły szokującą porażkę, koniec marzeń o złocie [WIDEO]

Rouelle Umali/Pressfocus
Stany Zjednoczone nie zdobędą mistrzostwa świata. W półfinale turnieju podopieczni Steve'a Kerra ponieśli porażkę z Niemcami 111:113.
Amerykanie podeszli do tego starcia jako niewątpliwi faworyci. W składzie USA aż roiło się od gwiazd NBA, najlepszej koszykarskiej ligi świata. W poprzedniej fazie "Jankesi" urządzili pokaz siły, deklasując Włochów wynikiem 100:63.
Początek półfinałowego starcia należał jednak do Niemców. Znakomicie po obu stronach parkietu funkcjonował Daniel Theis, który zbierał punkty i bloki.
Niemcy utrzymywali wysoki procent uderzeń dystansowych. Punkty zza łuku dostarczali Dennis Schroder i Franz Wagner.
Po jednej z trójek Schrodera Niemcy prowadzili 25:15. Pod koniec pierwszej kwarty Amerykanie zniwelowali straty do zaledwie dwóch punktów.
W kolejnych minutach przebudzili się liderzy USA. Mikal Bridges zdobył 15 punktów, trafiając wszystkie rzuty z gry. Swoje oczka dokładał także aktywny Tyrese Haliburton. Po drugiej kwarcie Stany Zjednoczone prowadziły 60:59.
Po przerwie znów nastąpił lepszy moment Niemców. Dennis Schroder regularnie rozrywał defensywę rywali, notując kolejne asysty przy rzutach Theisa, Wagnera i Andreasa Obsta. Po zbiórce i dwóch punktach Johannesa Thiemanna ekipa z Europy prowadziła 84:75. Następnie Obst jeszcze raz potwierdził bardzo wysoką dyspozycję.
Amerykanie źle rozpoczęli ostatnią kwartę. Obst wywalczył faul przy próbie dystansowej, po czym wykorzystał dwa z trzech rzutów wolnych. Na pięć minut przed końcem meczu Steve Kerr poprosił o czas przy 10 punktach straty. Przerwa podziałała motywująco na ekipę USA, która po trójce Anthony'ego Edwardsa przegrywała już tylko 103:106.
W decydującym momencie Obst znów trafił z dystansu. W kolejnej akcji Isaac Bonga zablokował Mikala Bridgesa. Niemcy ostatecznie wygrali 113:111.
W finale ekipa "Die Mannschaft" zmierzy się z Serbią. Z kolei Stanom Zjednoczonym pozostała walka z Kanadą o brązowe medale.
Niemcy - Stany Zjednoczone 113:111 (33:31, 26:29, 35:24, 19:27)