Śląsk Wrocław rozniesiony w pucharach. Mistrzowie Polski przegrali 40 punktami

Paweł Andrachiewicz / press focus
Śląsk Wrocław poniósł dotkliwą klęskę w EuroPucharze. Mistrzowie Polski przegrali u siebie z Buducnostią Podgorica aż 58:98.
Andriej Urlep znów nie mógł skorzystać z najsilniejszego składu. Z powodu kontuzji nie zagrali Ivan Ramljak czy Justin Bibbs.
Problemy Śląska zarysowały się już w pierwszej połowie. Po dwóch kwartach mistrzowie Polski przegrywali 33:50.
Na początku kolejnej odsłony gospodarze zerwali się do walki. Zaliczyli serię 7:0, ale nadzieję na odrobienie strat szybko prysły. Koszykarze Buducnosti z nawiązką odrobili straty z początku trzeciej kwarty. Losy meczu były nie do odwrócenia.
O rozmiarach porażki Śląska przesądziła czwarta kwarta. Tę część gry wrocławianie przegrali aż siedemnastoma punktami.
O tym, jak duże problemy z trafianiem do kosza miał Śląsk, najlepiej świadczy fakt, że tylko jeden jego koszykarz przekroczył barierę 10 punktów. Jeremiah Martin rzucił 17 oczek.
Śląsk po dwóch kolejkach EuroPucharu pozostaje bez zwycięstwa. Za tydzień zagra na wyjeździe z Hamburg Towers.
Śląsk Wrocław – Budućnost Podgorica 58:98 (21:26, 12:24, 15:21, 10:27)
Marcin Karbowski18 Oct 2022 · 22:46
Źródło: onet.pl