Świetny mecz Gortata, zwycięstwo Wizards

Washington Wizards pokonali we własnej hali Philadelphię 76ers 106:94. Marcin Gortat zdobył dla gospodarzy 21 punktów, zaliczył 13 zbiórek i zanotował trzy asysty.

- Wszystkie 13 zbiórek Walla miało miejsce w defensywie. Dzięki temu wygraliśmy ten mecz
- powiedział trener Randy Wittman.

Po pierwszej kwarcie "Czarodzieje" prowadzili 38:18. W dwóch kolejnych drużynie z Philadelphii udało się zmniejszyć stratę i na sześć minut przed końcem meczu było 92:83. Ostatecznie goście przegrali jednak różnicą 12 punktów.

Washington Wizards zajmują obecnie dziesiąte miejsce w Konferencji Wschodniej. Ich bilans to 22 zwycięstwa i 26 porażek. Philadelphia 76ers jest na ostatniej pozycji na Wschodzie.

Kolejnym rywalem zespołu z Waszyngtonu będzie Charlotte Hornets. "Siedemdziesiątki Szóstki" w następnym spotkaniu zmierzą się z Brooklyn Nets.