Znakomity mecz Sochana, kolejne sensacyjne zwycięstwo San Antonio Spurs! Faworyci byli na łopatkach [WIDEO]

Zachary BonDurant-USA TODAY Sports/SIPA USA/PressFocus
Koszykarze San Antonio Spurs po raz drugi z rzędu wygrali wyjazdowy mecz z Phoenix Suns. Minionej nocy błyszczał zwłaszcza Victor Wembanyama, ale świetne spotkanie zaliczył także Jeremy Sochan.
Kilka dni temu ekipa reprezentanta Polski po szalonej końcówce ograła Suns jednym punktem. Tym razem koszykarze z San Antonio zaczęli mecz z faworytami po prostu fenomenalnie.
Po kilku minutach prowadzili na terenie rywali 13:0. Później powiększali przewagę, która w drugiej kwarcie sięgnęła nawet 27 punktów. Zszokowani kibice Suns zaczęli buczeć na swoich ulubieńców.
Ci wzięli się do roboty i zaczęli odrabiać straty. Z powodzeniem. Choć w połowie rywalizacji było 75:55 dla Spurs, to w czwartej kwarcie koszykarze z Phoenix zniwelowali przewagę rywali.
Gdy na nieco ponad cztery minuty przed końcem gospodarze doprowadzili do remisu, wydawało się, że pójdą za ciosem. Wówczas sprawy w swoje ręce wziął Victor Wembanyama.
19-latek w ciągu trzech minut zdobył aż 10 punktów, a jego drużyna wygrała ostatecznie 132:121. Dzięki temu może pochwalić się trzema zwycięstwami w pięciu dotychczasowych meczach.
Najlepsze zawody w sezonie rozegrał także Sochan. Polak miał 14 punktów, pięć zbiórek i aż dziewięć asyst. Nieźle spisywał się także w defensywie, gdzie znów niejednokrotnie walczył z samym Kevinem Durantem.