Kownacki i Karbownik szaleją w Pucharze Niemiec! Gol napastnika, dwie asysty obrońcy

Pressfocus/Pixathlon
Dawid Kownacki i Michał Karbownik znajdują się w doskonałej formie. Polacy błysnęli w spotkaniu z SSV Regensburg w Pucharze Niemiec.
"Kownaś" od samego początku sezonu imponuje swoją dyspozycją. 25-latek jest jedną z najjaśniejszych postaci Fortuny Duesseldorf. W trzynastu poprzednich spotkaniach Kownacki zanotował pięć bramek i cztery asysty.
Coraz ważniejszą rolę w niemieckiej drużynie zaczyna również odgrywać Michał Karbownik. W ostatnich tygodniach 21-latek regularnie grał od pierwszej minuty w meczach Fortuny.
Dziś Kownacki i Karbownik również znaleźli się w wyjściowym składzie ekipy z Duesseldorfu. Polacy stali się bohateram meczu przeciwko SSV Regensburg.
W 5. minucie Karbownik zanotował asystę przy golu Kristtofera Petersona. Kwadrans później 21-latek znów zaliczył kluczowe podanie, tym razem przy trafieniu Dawida Kownackiego.
W doliczonym czasie pierwszej połowy Fortuna strzeliła na 3:0. Dawid Kownacki zaliczył asystę, a na listę strzelców wpisał się Emmanuel Iyoha.
W drugiej połowie nie padł już żaden gol. Fortuna wygrała 3:0 i awansowała do kolejnej rundy Pucharu Niemiec.
Adam Kłos19 Oct 2022 · 21:17
Źródło: Twitter