Kownacki wrócił po kontuzji i błyskawicznie strzelił gola! Polski napastnik znów błyszczy w Niemczech [WIDEO]

Dawid Kownacki w ostatnim czasie zmagał się z urazem, ale wrócił do gry szybciej, niż można było się spodziewać. Na dodatek w piątkowy wieczór wpisał się na listę strzelców w domowym meczu z Eintrachtem Brunszwik.
Dwa tygodnie temu polski napastnik uszkodził mięśnie uda i już w pierwszej połowie musiał zostać zmieniony podczas meczu 2. Bundesligi. Zakładano, że jego przerwa może potrwać nawet kilka tygodni.
Spełnił się jednak zdecydowanie bardziej optymistyczny scenariusz. Rekonwalescencja Kownackiego potrwała ostatecznie dużo krócej. Znalazł się w wyjściowym składzie na piątkowy mecz z Eintrachtem Brunszwik.
Na dodatek błyskawicznie udowodnił, że wciąż znajduje się w znakomitej formie. Już po kilkudziesięciu sekundach wpisał się bowiem na listę strzelców. Nie minęła nawet minuta, a Fortuna prowadziła w tym meczu 1:0.
Prawą stroną przez obronę rywali przedarł się wówczas Jorrit Hendrix. Holender znalazł się z piłką w polu karnym i podał do dobrze ustawionego Kownackiego.
Polak miał na plecach obrońcę, lecz mimo to udało mu się obrócić się z piłką i oddał mocny strzał, którego nie zdołał obronić golkiper Eintrachtu. W efekcie Fortuna błyskawicznie wyszła na prowadzenie.
Dla Kownackiego było to już jedenaste trafienie w barwach zespołu z Duesseldorfu. Dziewięć z nich miało miejsce w rozgrywkach ligowych, a dwa w Pucharze Niemiec.
Maciej Pietrasik24 Feb 2023 · 18:54