Kryzys AC Milanu wciąż trwa. AS Roma lepsza w hicie Serie A, Krzysztof Piątek wszedł z ławki

cristiano barni/shutterstock.com
AS Roma pokonała przed własną publicznością AC Milan 2:1 (1:0) w niedzielnym spotkaniu 9. kolejki rozgrywek włoskiej Serie A.
Na Stadio Olimpico prowadzenie gospodarzom do przerwy zapewnił strzałem głową Bośniak Edin Dżeko. Dziesięć minut po zmianie stron wyrównał po sprytnym strzale w długi róg z pola karnego Theo Hernandez, ale radość gości nie trwała długo.
Zaledwie trzy minuty później Nicolo Zaniolo technicznym uderzeniem przy słupku z linii pola karnego rozstrzygnął losy szlagierowej konfrontacji tej kolejki. Krzysztof Piątek pojawił się na murawie dopiero pięć minut po trafieniu ustalającym wynik spotkania.
"Giallorossi" po czwartej wygranej w sezonie awansowali na piąte miejsce w tabeli. "Rossoneri" doznali natomiast piątej porażki w bieżących rozgrywkach i spadli na dwunastą lokatę w klasyfikacji.