Kryzys Chelsea się pogłębia, Borussia bliżej 1/4 LM! Cudowny rajd Adeyemiego, Felix kompletnie zawiódł [WIDEO]

Borussia Dortmund w środowy wieczór przybliżyła się do awansu do ćwierćfinału elitarnej Ligi Mistrzów. Niemiecki zespół przed własną publicznością pokonał londyńską Chelsea 1:0 dzięki bramce Karima Adeyemiego.
Oba zespoły do tego spotkania przystępowały w zupełnie odmiennych nastrojach. Borussia wygrała komplet meczów na krajowym podwórku, podczas gdy "The Blues" regularnie zawodzą w Anglii.
W pierwszych minutach to Chelsea przejęła inicjatywę na Signal Iduna Park. W 16. minucie do siatki trafił Thiago Silva. Brazylijczyk skierował jednak piłkę do siatki ręką. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.
Na odpowiedź Borussii trzeba było poczekać do 26. minuty. Wówczas dobrą sytuację zmarnował Sebastien Haller, trafiając tylko w boczną siatkę. To jednak nic w porównaniu do tego, co stało się w 38. minucie.
Wówczas Chelsea wyprowadziła szybką kontrę, przy której Kai Havertz wyłożył piłkę do Joao Felixa. Portugalczyk znalazł się w idealnej sytuacji, ale trafił jedynie w poprzeczkę, a po wszystkim padł na murawę, nie mogąc uwierzyć w zmarnowaną okazję.
W drugiej części spotkania to gospodarze byli konkretniejsi. Szczęścia przy strzale z dystansu próbował między innymi Brandt, lecz wówczas na posterunku był Kepa. W 63. minucie bramkarz Chelsea nie był jednak w stanie zatrzymać Karima Adeyemiego.
Napastnik BVB w pojedynkę przebiegł z piłką przez praktycznie całe boisko, minął golkipera i umieścił piłkę w pustej bramce. Z pewnością była to jego najlepsza akcja od czasu przenosin do Dortmundu.
Chelsea naciskała, starając się doprowadzić do wyrównania. Po strzale Koulibaly'ego sytuację uratował Emre Can, wybijając piłkę z linii bramkowej. Gregor Kobel obronił natomiast strzał Hakima Ziyecha. Bramkarz Borussii na wysokości zadania stanął też w 95. minucie, broniąc uderzenie Enzo Fernandeza.
"The Blues" mimo prób nie zdołali choćby wyrównać i przed rewanżem to Borussia znajduje się w lepszej sytuacji. Ekipa z Dortmundu wygrała 1:0 i 7 marca na Stamford Bridge będzie musiała jedynie obronić wywalczoną dziś zaliczkę.
Maciej Pietrasik15 Feb 2023 · 22:56