Krzysztof Piątek bohaterem Milanu! Dwa gole, owacja na stojąco i... awans do półfinału Pucharu Włoch! [WIDEO]

alphaspirit / shutterstock
Krzysztof Piątek bohaterem Milanu! Reprezentant Polski strzelił dwa gole, a jego drużyna wygrała z Napoli 2:0. W nagrodę zagra w półfinale Pucharu Włoch.
Piątek pierwszą dobrą okazję miał już w 7. minucie, gdy bez zastanowienia uderzył po zagraniu Francka Kessiego. Piłka po jego strzale minęła jednak bramkę Napoli.
Polski napastnik był bardziej skuteczny cztery minuty później. Dskonale wyszedł do podania z głębi pola i z zimną krwią wykorzystał sytuację sam na sam z Aleksem Meretem.
W 27. minucie Piątek strzelił drugiego gola. W polu karnym Napoli był osamotniony, ale nie czekał na wsparcie partnerów, tylko sam wykończył akcję. Ściął do środka boiska i mimo asysty dwóch obrońców precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce.
Do końca pierwszej połowy częściej przy piłce utrzymywało się Napoli, ale z jego ataków niewiele wynikało. Gościom zaczynały puszczać nerwy. W 35. minucie Arkadiusz Milik brutalnie sfaulował Tiemoue Bakayoko, za co otrzymał żółtą kartkę. Pięć minut później w taki sam sposób został ukarany Kalidou Koulibaly. Senegalczyk został napomniany za faul na Piątku.
Napoli miało szansę na strzelenie kontaktowego gola tuż po przerwie, gdy zakotłowało się w polu karnym Milanu. Blisko szczęścia był Milik, ale obrońcy gospodarzy w końcu wybili piłkę.
W 66. minucie kąśliwie z dystansu uderzał Adam Ounas, ale piłkę z trudem odbił Gianluigi Donnarumma. Gości nie było stać na wiele więcej. Długo utrzymywali się przy piłce, ale nacierali zbyt wolno, by zaskoczyć gospodarzy.
Piątek na boisku przebywał do 78. minucie, gdy zastąpił go Patrick Cutrone. Reprezentant Polski opuszczał plac gry przy wielkim aplauzie publiczności.