Krzysztof Piątek z asystą w meczu z AS Romą! Ekipa Jose Mourinho nie zdołała pokonać Salernitany [WIDEO]

Krzysztof Piątek w końcówce sezonu bardzo dobrze spisuje się w barwach Salernitany. W poniedziałkowy wieczór Polak zaliczył asystę podczas wyjazdowego spotkania z AS Romą. Mecz zakończył się wynikiem 2:2.
Snajper przez długi czas był krytykowany za słabe występy we włoskiej Serie A. Szczególnie pierwsze miesiące 2023 roku nie były udane dla Piątka, który zawodził w ataku Salernitany.
W ostatnim czasie polski napastnik zaczął jednak grać znacznie lepiej. Najpierw trafił do siatki w meczu z Empoli, a później zanotował asystę podczas spotkania z Atalantą Bergamo.
W poniedziałek Piątek wyszedł w podstawowym składzie na wyjazdowy mecz z AS Romą. W pierwszej połowie nie był zbyt widoczny, ale po przerwie przyczynił się do bardzo istotnego gola.
W 54. minucie prostopadłą piłkę do Polaka zagrał Antonio Candreva. Nasz reprezentant dobrze przyjął sobie futbolówkę na klatkę piersiową i chciał dograć do Boulaye Dii.
Piątek miał nieco szczęścia, bo obrońca początkowo zablokował to zagranie, ale piłka odbiła się z powrotem od Piątka i trafiła do drugiego z napastników Salernitany. Dia nie zmarnował tej okazji.
Piłkarz gości nie miał łatwej pozycji, lecz zdecydował się na uderzenie piętką. Rui Patricio nie miał większych szans na skuteczną interwencję, a Salernitana wyszła na prowadzenie 2:1.
Wcześniej w pierwszej połowie prowadzenie gościom dał Candreva, a tuż po przerwie Roma wyrównała za sprawą Stephana El Shaarawy'ego. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2 - ostatnie słowo należało do Nemanji Maticia.
Roma wciąż zachowuje jeszcze teoretyczne szanse na ligową kwalifikację do Ligi Mistrzów. Obecnie zajmuje szóste miejsce w tabeli, bo Juventusowi odjęto 10 punktów za nieprawidłowości finansowe. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.
Maciej Pietrasik22 May 2023 · 20:04