Krzysztof Piątek z golem przeciwko Ausburgowi! Snajper Herthy BSC nie dał szans Rafałowi Gikiewiczowi [WIDEO]

Krzysztof Piątek z golem przeciwko Ausburgowi! Snajper Herthy nie dał szans Rafałowi Gikiewiczowi [WIDEO]
Screen z TV
Hertha zwyciężyła 3:0 w Augsburgu w sobotnim meczu Bundesligi. Wynik spotkania ustalił w końcówce Krzysztof Piątek. Polak zastąpił kontuzjowanego Jhona Cordobę, a do gola dorzucił również udział przy bramce Dodiego Lukebakio.
Napastnik reprezentacji Polski pojawił się na boisku w przerwie meczu, kiedy zmienił kontuzjowanego Jhona Cordobę i szybko miał udział przy drugim trafieniu dla swojej drużyny.
W ostatnich minutach Piątek znalazł się w sytuacji sam na sam z Rafałem Gikiewiczem i bardzo pewnym uderzeniem przypieczętował okazałą, wyjazdową wygraną Herthy.
W ekipie gospodarzy 90 minut rozegrał - poza Gikiewiczem - również Robert Gumny, dla którego był to pierwszy występ w Bundeslidze w wyjściowej jedenastce. Prawy obrońca zanotował jednak przeciętne zawody.
Hertha odniosła swoje drugie ligowe zwycięstwo w tym sezonie i oddaliła się od strefy spadkowej.
Przed wieczornym starciem pomiędzy Borussią Dortmund a Bayernem Monachium pozycję lidera Bundesligi objął RB Lipsk.
Podopieczni Juliana Nagelsmanna wygrali u siebie 3:0 z Freiburgem po bramkach Ibrahimy Konate, Marcela Sabitzera i Angelino.
W innym dzisiejszym spotkaniu niemieckiej ekstraklasy Stuttgart, który prowadził do przerwy różnicą dwóch goli, zremisował 2:2 z Eintrachtem Frankfurt.
Całe spotkanie z wysokości ławki rezerwowych obejrzał Marcin Kamiński.
Wysokie zwycięstwo odniósł Union Berlin, który rozgromił na swoim stadionie Arminię Bielefeld 5:0.
W meczu na dole tabeli Mainz było bliskie zepchnięcia na koniec tabeli Schalke. Dwukrotnie prowadziło, ale ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 2:2