Krzysztof Piątek znów z golem! AC Milan bez zwycięstwa w trzecim meczu z rzędu [WIDEO]

bestino/Shutterstock
Krzysztof Piątek strzelił gola dla Milanu w meczu z Udinese. Jego drużyna nie potrafiła wygrać trzeciego meczu z rzędu - tylko zremisowała z rywalem walczącym o utrzymanie 1:1.
Reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców tuż przed zakończeniem pierwszej połowy. Piątek doszedł na piątym metrze do piłki dośrodkowanej przez Patricka Cutrone. Jego pierwszy strzał obronił jeszcze Juan Musso. Przy dobitce argentyński bramkarz był już jednak bezradny.
Dla Piątka to już dwudziesty gol w tym sezonie Serie A. Trzynaście z nich strzelił jeszcze dla Genoi, pozostałe siedem dla Milanu.
W drugiej połowie Udinese zdołało wyrównać. Piłkę do bramki Milanu wbił Kevin Lasagna, który precyzyjnym uderzeniem wykończył kontrę gości.
W końcówce meczu Milan dążył do zdobycia zwycięskiego gola, ale jego ataki nie przynosiły skutku. Bliżej zwycięskiego gola było Udinese, które wyprowadziło kolejny atak w czwartej minucie doliczonego czasu. Kontrę zepsuł jednak Rodrigo De Paul, który zdecydował się na indywidualny rajd zamiast podać do wychodzącego na czystą pozycję kolegi z drużyny.
W zespole Udinese cały mecz na ławce spędził Łukasz Teodorczyk, który po przerwie wrócił do kadry meczowej.
W tabeli Serie A AC Milan jest czwarty, ma na koncie 52 punkty. Udinese zajmuje natomiast piętnastą pozycję z dorobkiem 29 punktów.
Kamil Kaczmarek02 Apr 2019 · 19:51