Kubot i Melo odpadli z Australian Open

smileimage9 / shutterstock.com
Łukasz Kubot i Marcelo Melo odpadli w ćwierćfinale Australian Open. Polsko-brazylijska para przegrała z Benem McIachlanem i Janem-Lennardem Struffem 4:6, 7:6, 6:7.
Kubot i Melo, którzy dotąd w Australii stracili tylko jednego seta, wydawali się faworytami meczu. Ich problemy zwiastował już pierwszy gem rywalizacji - przegrali w nim mimo własnego podania. Straty odrobili dopiero w ósmej odsłonie, ale tylko na chwilę. W kolejnym gemie Polak i Brazylijczyk znów zostali przełamani. W dziesiątym gemie McLahlan i Struff wykorzystali własny serwis i wygrali całego seta 6:4.
W drugiej partii oba deble nie traciły swojego podania - o losach seta decydował tie-break. W nim lepsi byli Kubot i Melo, którzy wygrali do czterech.
Bardzo podobnie wyglądała też trzecia partia. Niestety, inny był jej finał. Kubot i Melo zostali przełamani dwa razy. Ich rywale wypracowali sobie aż trzy piłki meczowe. Wykorzystali ostatnią z nich.
Ben McLachlan/Jan-Lennard Struff (Japonia/Niemcy) - Łukasz Kubot/Marcelo Melo (Polska/Brazylia, 1) 6:4, 6:7 (4), 7:6 (5)