Kuriozalna sytuacja w lidze meksykańskiej! Sędzia obronił strzał na pustą bramkę [WIDEO]

Do niecodziennej sytuacji doszło w jednym z meczów ligi meksykańskiej. Strzał na pustą bramkę obronił... sędzia spotkania.
W siódmej kolejce Ligi MX Cruz Azul podejmowało Tolucę. Gospodarze znakomicie rozpoczęli mecz, szybko wychodząc na dwubramkowe prowadzenie.
W 36. minucie Cruz Azul powinno strzelić gola na 3:0. Luis Barron minął już bramkarza rywali, ale jego uderzenie wylądowało na słupku. Dobitka przejdzie do historii ligi. Do bezpańskiej piłki dopadł napastnik gospodarzy, Jonathan Rodriguez. Urugwajczyk oddał strzał, ale na drodze stanął mu arbiter, który zapędził się pod bramkę Toluki.
Protesty piłkarzy Cruz Azul na niewiele się zdały. Sędzia, który skutecznie wcielił się w rolę bramkarza, nakazał wznowić grę z piątego metra. Ta sytuacja kompletnie zmieniła przebieg meczu.
Jeszcze przed przerwą Toluca doprowadziła do remisu po trafieniach Miguela Barbieriego i Alexisa Canelo. Dopiero w 63. minucie Cruz Azul strzeliło gola, który zapewnił im komplet punktów.
Incydent odbił się szerokim echem w świecie futbolu meksykańskiego i nie tylko. Sędzia Oscar Macias znany jest z podejmowania kontrowersyjnych decyzji. Niedawno został zawieszony przez ligę po serii błędów, które popełniał jako arbiter główny oraz przy okazji obsługiwania systemu VAR.
Adam Kłos21 Feb 2021 · 18:20
Źródło: twitter