Kuriozalne sceny w Rzymie. Trener AS Roma dokonał sześciu zmian, może zapłacić za to posadą [WIDEO]

Kuriozalne sceny w Rzymie. Trener Romy dokonał sześciu zmian, może zapłacić za to posadą [WIDEO]
Screen z Twittera
AS Roma we wtorek niespodziewanie odpadła w 1/8 finału Coppa Italia, przegrywając 2:4 ze Spezią. Nawet jeśli stołeczna drużyna wygrałaby ten mecz, i tak zostałaby ukarana walkowerem. Paulo Fonseca pomylił się bowiem przy liczbie zmian i dokonał ich sześciu. Za porażkę i całą sytuację może zapłacić posadą.
W pucharowym starciu ze Spezią rzymianie byli faworytami, ale to goście błyskawicznie wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Stołeczny zespół zdołał doprowadzić do wyrównania, co było równoznaczne z dogrywką.
W niej z boiska w krótkim czasie wylecieli Ginaluca Mancini oraz Pau Lopez, a szkoleniowiec "Giallorossich", Paulo Fonseca, zareagował na to zmianami. Sęk w tym, że zrobił ich za dużo.
Regulamin FIFA dopuszcza co prawda przeprowadzenie dodatkowej, szóstej roszady w dogrywce, ale wszystko definiują ostatecznie regulaminy poszczególnych rozgrywek. A w Coppa Italia takiej możliwości nie ma.
Lorenzo Pellegrini, który pełnił w tym meczu funkcję kapitana, starał się przekazać szkoleniowcowi, że ten źle policzył zmiany. Ostatecznie do przekroczenia regulaminu rzeczywiście doszło, więc walkower jest praktycznie pewny.
W zasadzie nie ma to tak dużego znaczenia, bo w końcówce dogrywki Spezia i tak strzeliła dwa gole i wygrała 4:2. Za wszystko Fonseca może jednak zapłacić posadą.
Nicolo Schira z "La Gazzetta dello Sport" informuje, że przed szkoleniowcem wyjątkowo gorące godziny. Faworytem do zajęcia jego miejsca jest Maurizio Sarri, który pozostaje bezrobotny od czasu zwolnienia z Juventusu.
Maciej Pietrasik20 Jan 2021 · 07:38
Źródło: football-italia.net/Nicolo Schira