Real Madryt w finale Superpucharu Hiszpanii. Toni Kroos trafił bezpośrednio z rzutu rożnego! [WIDEO]

Real Madryt pokonał Valencię 3:1 w pierwszym meczu półfinałowym Superpucharu Hiszpanii. "Królewscy" dominowali przez całe spotkanie, a ozdobą meczu był gol Toniego Kroosa. Niemiec trafił do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.
Superpuchar Hiszpanii po raz pierwszy rozgrywany jest w nowej formule. Walka o trofeum toczy się w Arabii Saudyjskiej, a w turnieju biorą udział cztery zespoły. W półfinale Real Madryt trafił na Valencię, a FC Barcelona na Atletico Madryt.
"Królewscy" mecz z Valencią rozpoczęli od ataków. Już w piątej minucie spotkania na listę strzelców mógł wpisać się Raphael Varane, ale jego uderzenie świetnie obronił Jaume Domenech.
Bramkarz "Nietoperzy" nie popisał się jednak w 16. minucie spotkania. Real miał rzut rożny, a golkiper wyszedł daleko za linię bramkową, aby krzyknąć coś do jednego z obrońców. Gapiostwo Hiszpana wykorzystał Toni Kroos, który szybko wykonał rzut rożny, umieszczając piłkę w bramce! Wszystko działo się tak szybko, że gola nie zdążył nawet pokazać realizator.
Pod koniec drugiego kwadransa gry Valencia po raz pierwszy zagroziła bramce Realu, ale Kevin Gameiro w dobrej sytuacji uderzył nad poprzeczką. W 39. minucie prowadzenie Realu podwyższył Isco. Hiszpan miał sporo miejsca w polu karnym - zanim piłka do niego trafiła, w "szesnastkę" dośrodkowywał Federico Valverde, a obrońcy "Nietoperzy" zablokowali strzał Luki Modricia.
W drugiej połowie dominacja Realu także nie podlegała wątpliwości. Blisko gola był Valverde, który w dobrej sytuacji trafił w boczną siatkę. W 66. minucie z bramki cieszył się Luka Modrić. Chorwat skorzystał ze sporej ilości przestrzeni w "szesnatce" i uderzył zewnętrzną częścią stopy, nie dając szans bramkarzowi.
W końcówce Valencia otrzymała jeszcze rzut karny. Po analizie VAR sędzia dostrzegł zagranie ręką Sergio Ramosa. "Jedenastkę" na gola zamienił Dani Parejo. Ostatecznie Real Madryt zasłużenie pokonał Valencię 3:1 i awansował do finału Superpucharu Hiszpanii. Rywalami "Królewskich" w walce o tytuł będzie FC Barcelona lub Atletico Madryt.
Maciej Pietrasik08 Jan 2020 · 20:32