Kuriozalny mecz w Portugalii! Benfika zmierzyła się ze zdziesiątkowanym rywalem [WIDEO]

Ten mecz przejdzie do historii. Piłkarze Beleneses stanęli w szranki z Benfiką w 12. kolejce ligi portugalskiej. Okoliczności spotkania były jednak naprawdę wyjątkowe.
Drużyna Beleneses przystąpiła do rywalizacji, choć była zdziesiątkowana przez koronawirusa. Jak donosili dziennikarze, w zespole stwierdzono aż 17 przypadków koronawirusa.
Klub nie zamierzał oddawać meczu walkowerem i mimo dramatycznej sytuacji przystąpił do gry. Braki kadrowe były widoczne gołym okiem.
Gospodarze wyszli na mecz w dziewięciu. W ich składzie znalazło się dwóch bramkarzy - jeden stał w bramce, drugi grał w polu. Na ławce rezerwowych nie było nikogo.
Nic więc dziwnego, że spotkanie miało jednostronny przebieg. Pierwsza bramka padła już w 1. minucie. Wówczas samobójcze trafienie zanotował Kau.
Benfika przeważała i punktowała bezradnych rywali. Do przerwy było 0:7. Dublet ustrzelił Seferović, hat-tricka skompletował Nunez, jedno trafienie dołożył Weigl.
Jakby tego było mało, w przerwie piłkarze Beleneses zaczęli rozważać, by nie wyjść na drugą połowę. Ostatecznie w siedmiu pojawili się na murawie, gra ruszyła, ale mecz nie został dograny do końca.
Jeden z piłkarzy gospodarzy niemal natychmiast zgłosił kontuzję i sędzia zakończył spotkanie z powodu niewystarczającej liczby graczy w zespole Beleneses.
Daniel Makarewicz27 Nov 2021 · 23:04