KV Mechelen zdobywcą Pucharu Belgii

YouTube
KV Mechelen pokonało w finale Pucharu Belgii KAA Gent 2:1 (1:1). Dzięki zwycięstwu zawodnicy tej drużyny zapewnili sobie grę w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2019/2020.
Na Stadionie Króla Baudouin'a w Brukseli prowadzenie pierwsi objęli gracze z Gandawy. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Jean-Luc Dompe.
Sześć minut później drużyna KV Mechelen doprowadziła do wyrównania za sprawą trafienia, którego autorem był Nikola Storm. Przy golu belgijskiego napastnika asystował Rob Schoofs.
Bramkę na wagę zwycięstwa ekipy "De Kakkers" zdobył German Mera, który w 62. minucie wykorzystał dośrodkowanie Roba Schoofsa i pewnym uderzeniem pokonał golkipera rywali.
Zespół z Antwerpii zdobył Puchar Belgii dopiero drugi raz w historii. Wcześniej miało to miejsce w sezonie 1986/1987.
Jakub Kreśliński01 May 2019 · 17:22