Kwaracchelia i Osimhen nie do zatrzymania w Serie A. Cudowny duet dał kolejną wygraną Napoli [WIDEO]

Piłkarze Napoli pewnie zmierzają po upragnione mistrzostwo Włoch. W niedzielę odnieśli kolejne zwycięstwo w Serie A, tym razem pokonując 3:0 Cremonese. Po raz kolejny w tym sezonie pierwsze skrzypce w ekipie "Azzurrich" grali Chwicza Kwaracchelia oraz Victor Osimhen.
Podopieczni Luciano Spallettiego w obecnych rozgrywkach nie mają sobie równych. W niedzielny wieczór znów to potwierdzili. Już w szóstej minucie niezłą okazję na gola miał Giovanni Di Lorenzo, ale piłkarza gospodarzy zatrzymał Carnesecchi.
Kwadrans później niewiele brakowało, aby asystę zaliczył Piotr Zieliński. Polak dośrodkował z rzutu rożnego prosto na głowę Di Lorenzo. Zawodnik Napoli po raz kolejny przegrał jednak pojedynek z bramkarzem beniaminka.
Po chwili było już 1:0 dla Napoli. Znakomitą indywidualną akcję przeprowadził Chwicza Kwaracchelia. Gruzin uderzał z dość ostrego kąta, lecz zrobił to na tyle dobrze, że Carnesecchi tym razem musiał skapitulować.
W pierwszej części spotkania nie doczekaliśmy się kolejnych goli, choć szczęścia próbował między innymi Zieliński - Polak uderzył wysoko nad poprzeczką. Na początku drugiej połowy dobrej sytuacji nie wykorzystał Hirving Lozano.
W 65. minucie Napoli zadało kolejny cios. Zieliński po raz kolejny w tym meczu dośrodkowywał z kornera, Carnesecchi obronił pierwszy strzał, ale w podbramkowym zamieszaniu najprzytomniejszy był Victor Osimhen. Najlepszy strzelec Serie A z bliska wpakował piłkę do siatki.
Po chwili odpowiedzieć mógł Valeri, lecz uderzył tuż obok słupka. "Azzurri" zadali natomiast kolejny cios. W 79. minucie wygraną gości przypieczętował Elmas, który pojawił się na murawie w miejsce Zielińskiego.
Ostatecznie Napoli wygrało więc cały mecz 3:0 i jeszcze bardziej umocniło się na pozycji lidera Serie A. Przewaga neapolitańczyków nad drugim Interem Mediolan wzrosła już do szesnastu punktów.
Maciej Pietrasik12 Feb 2023 · 22:39