Kylian Mbappe strzelił gola po cudownym rajdzie z własnej połowy! PSG zmiażdżyło Olympique Lyon [WIDEO]

Romain Biard / shutterstock.com
PSG zdeklasowało Olympique Lyon w półfinale Pucharu Francji. Paryżanie wygrali na wyjeździe aż 5:1, a Kylian Mbappe strzelił niezwykłego gola.
Mecz zaczął się lepiej dla Lyonu, który objął prowadzenie w 11. minucie po strzale Martina Terriera. Gospodarze z dobrego wyniku nie cieszyli się zbyt długo. Nie minął jeszcze kwadrans meczu, a już było 1:1. Swojego pierwszego gola strzelił Mbappe.
PSG przyspieszyło w drugiej połowie. Od 61. minuty Lyon grał w osłabieniu, bo z boiska za drugą żółtą kartkę wyleciał Fernando Marcal. Chwilę później gola z rzutu karnego strzelił Neymar. W 70. minucie cudownym rajdem popisał się Mbappe. Francuz przejął piłkę głęboko na własnej połowie i natychmiast pognał z nią na bramkę Lyonu. Był nie do zatrzymania - wpadł w pole karne, wymanewrował rywali i pewnym uderzeniem trafił do siatki. Komentatorzy od razu zaczęli porównywać jego akcję do szarż brazylijskiego Ronaldo, czy Ronaldinho.
W końcówce PSG wypunktowało rywali. Gole strzelili Pablo Sarabia i jeszcze raz Mbappe.
W drugim półfinale Pucharu Francji Saint-Etienne zagra z Rennes. Mecz w czwartek o 20:55.
Marcin Karbowski05 Mar 2020 · 07:08
Źródło: własne, twitter