Kylian Mbappe uratował PSG w 98. minucie! Kluczowe interwencje Szymona Marciniaka [WIDEO]

PSG zremisowało 1:1 z Newcastle w piątej kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów. W trakcie meczu wiele pracy miał Szymon Marciniak, który był sędzią głównym hitowego starcia.
Paryżanie od pierwszego gwizdka ruszyli do ataku. Już w 4. minucie Fabian Ruiz wypracował sobie pozycję strzelecką, po czym huknął nad poprzeczką.
W 9. minucie doskonałą interwencję zanotował Nick Pope. Golkiper zatrzymał Kyliana Mbappe, który urwał się stoperom "The Magpies". Niedługo potem Alexander Isak oddał bardzo niecelny strzał.
W 22. minucie Szymon Marciniak po raz pierwszy w tym meczu sięgnął po żółtą kartkę. Polski arbiter musiał napomnieć Jamaala Lascellesa, który przekroczył przepisy.
Wynik spotkania otworzył Alexander Isak. Reprezentant Szwecji z bliskiej odległości dobił uderzenie Miguela Almirona. Znacznie lepiej w tej sytuacji powinien zachować się Gianluigi Donnarumma, który wybił piłkę prosto pod nogi napastnika Newcastle.
W 32. minucie Ousmane Dembele nie wykorzystał sytuacji na doprowadzenie do remisu. Następnie Pope obronił uderzenie Manuela Ugarte. Do przerwy goście prowadzili 1:0.
Na początku drugiej połowy Newcastle szukało drugiej bramki. Anthony Gordon przeprowadził indywidualną akcję, której nie zdołał zakończyć celnym uderzeniem.
W 55. minucie Dembele po raz kolejny w tym meczu wykazał się nieskutecznością. Reprezentant Francji stanął oko w oko z bramkarzem Newcastle, ale nie doprowadził do remisu. Nick Pope bronił jak w transie. W kolejnych minutach golkiper dwukrotnie zatrzymał Bradleya Barcolę.
W 69. minucie Achraf Hakimi padł w polu karnym Newcastle. Szymon Marciniak po interwencji systemu VAR uznał, że nie doszło do przewinienia i nie wskazał na jedenasty metr.
Po chwili piłkarze PSG znów domagali się rzutu karnego, tym razem po zagraniu ręką Lewisa Mileya. Marciniak znów nie podyktował jedenastki.
W końcówce spotkania Newcastle skupiło się wyłącznie na obronie dostępu do własnej bramki. W 82. minucie Dembele znalazł miejsce przed bramką, ale znów przestrzelił. Później Pope znów wcielił się w rolę superbohatera, zatrzymując Mbappe. W doliczonym czasie gry Barcola zmarnował dogodną okazję.
W doliczonym czasie gry Marciniak w końcu podyktował rzut karny dla PSG po zagraniu ręką Livramento. W 98. minucie jedenastkę wykorzystał Kylian Mbappe.
Decyzja Marciniaka o podyktowaniu karnego wzbudziła ogromne kontrowersje. Nie brakuje opinii, że w Polak mógł zachować się inaczej, o czym szerzej piszemy TUTAJ.
Mecz zakończył się wynikiem 1:1. PSG zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli z przewagą dwóch punktów nad Newcastle. W ostatniej kolejce PSG zagra na wyjeździe z BVB, a "Sroki" podejmą AC Milan.
Adam Kłos28 Nov 2023 · 23:00