La Liga: Leganes inkasuje trzy punkty w meczu z Sevillą

Alfonso de Tomas/Shutterstock
CD Leganes wygrał u siebie z Sevilla FC 2:1 w pierwszym niedzielnym meczu 29. kolejki hiszpańskiej La Liga.
W środku tygodnia podopieczni Vincenzo Montelli wywalczyli awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, pokonując na wyjeździe w rewanżu Manchester United. W lidze wiedzie się im jednak znacznie słabiej.
Tuż przed przerwą gola dla gospodarzy strzelił Unai Bustinza. Po dośrodkowaniu z prawego skrzydła, będąc w trudnej pozycji, skutecznie uderzył głową. W 69. minucie drugą bramkę dla miejscowych zdobył Javier Eraso.
Przyjezdni skończyli mecz w osłabieniu. W końcówce drugą żółtą kartkę otrzymał Pablo Sarabia. Mimo tego, w doliczonym czasie gry honorowego gola strzelił dla nich Miguel Layun.
Drużyna z aglomeracji Madrytu zajmuje 12. miejsce w tabeli, mając zdobytych 36 punktów. W następnej kolejce zagra u siebie z Valencią.
Natomiast zespół ze stolicy Andaluzji plasuje się na piątej pozycji z 45 "oczkami" na koncie. Jego kolejnym rywalem będzie FC Barcelona.