La Liga: Sevilla znów straciła punkty

Deportivo Alaves wygrał u siebie z Sevillą 1:0 w drugim niedzielnym meczu 19. kolejki hiszpańskiej La Liga. To trzecia ligowa porażka z rzędu drużyny ze stolicy Andaluzji.
Gospodarze zwycięską bramkę zdobyli w 52. minucie. Jej autorem był Manu Garcia. Od 83. minuty miejscowi grali w osłabieniu. Drugą żółtą kartkę otrzymał Ruben Duarte. To jednak nie przeszkodziło im w odniesieniu zwycięstwa.
Po tej wygranej podopieczni Abelardo Fernandeza opuścili strefę spadkową i zajmują 17. miejsce w ligowej tabeli ze zdobytymi 18 punktami. W następnej kolejce zagrają u siebie z CD Leganes.
Natomiast zespół prowadzony przez Vincenzo Montellę plasuje się na szóstej pozycji z 29 „oczkami” na koncie. Jego kolejnym ligowym przeciwnikiem będzie na wyjeździe Espanyol Barcelona.