Lanisek ustanowił nowy rekord skoczni! Czterech Polaków w rundzie finałowej PŚ w Ruce

Screen Twitter
Czterech Polaków zobaczymy w rundzie finałowej Pucharu Świata w Ruce. Zwycięzcą pierwszej serii został Anze Lanisek, który ustanowił rekord skoczni.
Spotkanie mistrzostw świata w Katarze nie stanowi jedynych sportowych emocji związanych z sobotnimi występami reprezentantów Polski. Od rana trwa bowiem konkurs skoków narciarskich w Ruce.
Za nami pierwsza seria zmagań w Finlandii. Liderem jest Anze Lanisek, który poleciał na odległość 149 metrów. To nowy rekord skandynawskiego obiektu.
Za plecami Słoweńca, który uzyskał 158,4 punktu, znajdują się Stefan Kratf (153,2 pkt) oraz Halvor Egner Granerud (153 pkt). Powody do zadowolenia ma także czterech reprezentantów Polski.
Najlepszy skok z naszych przedstawicieli oddał Piotr Żyła. Dzięki lotowi na odległość 143 metrów uplasował się na czwartej pozycji po pierwszej serii.
Awans do rundy finałowej wywalczyli także Dawid Kubacki (6. miejsce, 147,4 pkt), Kamil Stoch (14. miejsce, 140,3 pkt) oraz Paweł Wąsek (26. miejsce, 129,5 pkt).
Hubert Kowalczyk26 Nov 2022 · 09:57