Lazio Rzym wysoko pokonało Sampdorię, grali Polacy

Marco Iacobucci EPP/Shutterstock
Lazio Rzym pokonało przed własną publicznością UC Sampdorię 4:0 (2:0) w niedzielnym meczu 34. kolejki włoskiej ekstraklasy.
W pierwszej połowie na Stadio Olimpico gole dla gospodarzy strzelali Sergej Milinkovic-Savic oraz Stefa de Vrij. Reprezentant Serbii w 32. minucie wykorzystał dośrodkowanie Stefana Radu i uderzeniem głową pokonał golkipera rywali. Z kolei Holender wpisał się na listę strzelców dziesięć minut później, a przy jego trafieniu asystował Felipe Anderson.
Po zmianie stron prowadzenie rzymian powiększył Ciro Immobile, który zapisał na swoje konto dwa trafienia. Włoski napastnik najpierw w 85. minucie przyjął futbolówkę zagraną przez Milinkovica-Savica i wykończył akcję pewnym strzałem. Następnie w 88. minucie po zagraniu Naniego 28-latek wpakował piłkę do siatki mocnym uderzeniem.
Całe spotkanie w barwach ekipy przyjezdnej rozegrał Bartosz Bereszyński, dla którego był to 26. ligowy występ w tym sezonie. Z ławki rezerwowych na boisko weszli Dawid Kownacki w 53. minucie (17. występ w sezonie) oraz Karol Linetty w 66. minucie (24. występ w sezonie).
Podopieczni Simone Inzaghiego zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli Serie A, z kolei zawodnicy Marco Giampaolo plasują się na ósmej pozycji.