Lech Poznań górą w hicie Ekstraklasy! "Kolejorz" pokonał Legię Warszawa [WIDEO]

Adam Starszyński/Pressfocus
Lech Poznań pokonał Legię Warszawa w hicie Ekstraklasy. "Kolejorz" wygrał na Łazienkowskiej 1:0.
Mecz od pierwszego gwizdka toczył się w bardzo szybkim tempie. W 4. minucie Artur Jędrzejczyk trafił do siatki, jednak jego gol nie został uznany ze względu na zagranie ręką przy przyjęciu piłki.
Kilkadziesiąt sekund później Adriel Ba Loua i Joao Amaral przeprowadzili dwójkową akcję. Iworyjczyk oddał strzał w słupek. W 26. minucie w obramowanie bramki trafił z kolei Josue. Portugalski pomocnik Legii minimalnie chybił z rzutu wolnego. Jeszcze przed przerwą Kacpra Tobiasza spróbował zaskoczyć Pedro Tiba. Młody golkiper warszawiaków jednak poradził sobie z próbą Portugalczyka.
W drugiej połowie Tobiasz nie zdołał już zatrzymać Mikaela Ishaka. Najlepszy strzelec Lecha Poznań wykorzystał centrę z rzutu wolnego i mocnym strzałem otworzył wynik spotkania.
W 70. minucie Szwed mógł skompletować dublet. Świetną akcję indywidualną przeprowadził Ba Loua. Skrzydłowy Lecha wyłożył piłkę do Ishaka, ale ten trafił jedynie w boczną siatkę.
W doliczonym czasie gry sędzia podyktował rzut karny dla gości. Dani Ramirez nawinął w polu karnym Filipa Mladenovicia i wywalczył jedenastkę. Do piłki podszedł Ishak, ale z jego uderzeniem kapitalnie poradził sobie Tobiasz.
Lech wygrał 1:0 i z dorobkiem 24 punktów zajmuje obecnie pierwsze miejsce w lidze. Legia plasuje się na 15. lokacie w lidze. Za tydzień "Kolejorz" zagra z Wisłą Płock, a "Wojskowi" udadzą się do Gliwic na mecz z Piastem. W czwartek mistrzów Polski czeka jeszcze starcie z Napoli w trzeciej kolejce fazy grupowej Ligi Europy.
Adam Kłos17 Oct 2021 · 19:25
Źródło: Twitter