Lech Poznań lepszy od Widzewa Łódź w hicie Ekstraklasy! Piorunująca odpowiedź "Kolejorza" [WIDEO]

W ostatnim niedzielnym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Widzewem Łódź 2:1. Na gola Bartłomieja Pawłowskiego błyskawicznie odpowiedzieli Filip Marchwiński i Kristoffer Velde.
"Kolejorz" w ostatnich tygodniach dał polskim kibicom wiele radości dzięki udanym występom w Lidze Konferencji. Podopieczni Johna van den Broma mieli jednak lekkie problemy z połączeniem gry w Europie z rywalizacją w Ekstraklasie.
W niedzielny wieczór ekipa z Poznania nie miała łatwego zadania, bo w ligowym hicie mierzyła się z Widzewem Łódź. W 15. minucie Bednarka próbował zaskoczył Terpiłowski, lecz jego strzał był niecelny.
Lech w pierwszej połowie nie wyglądał źle, ale gościom brakowało nieco precyzji przy kluczowych podaniach. Po stronie Widzewa szarpał Pawłowski, lecz w jego przypadku kolejne strzały były blokowane.
W pierwszej połowie kibice w Łodzi nie doczekali się goli, po przerwie także trzeba było nieco poczekać na dobre okazje. W 62. minucie niewiele brakowało, aby do siatki trafił Shehu, uderzył jednak niecelnie.
Dziewięć minut później Widzew wyszedł na prowadzenie. Stępiński prostopadłym podaniem obsłużył Pawłowskiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z Bednarkiem i nie zmarnował tej okazji.
Odpowiedź Lecha była błyskawiczna, bo w 73. minucie było już 1:1. Kwekweskiri dośrodkował do Marchwińskiego, a ten doprowadził do wyrównania, potwierdzając dobrą formę z ostatnich tygodni.
Lech nie zamierzał na tym poprzestać i kilka chwil później już prowadził. Tym razem precyzyjnym dośrodkowaniem popisał się Joel Pereira, a całą akcję wykończył Kristoffer Velde.
Dzięki temu "Kolejorz" wygrał ostatecznie w Łodzi 2:1 i umocnił się na trzecim miejscu w Ekstraklasie. Poznaniacy mają trzy punkty przewagi nad Pogonią i sześć nad dzisiejszym rywalem.