Lech Poznań mistrzem Polski! Raków Częstochowa potknął się na ostatniej prostej!

Lech Poznań został mistrzem Polski! "Kolejorz" nie wywalczył tego sukcesu w pełni na boisku, ponieważ o losach tytułu zdecydował mecz Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna przegrali 0:1 (0:0) i to Lech Poznań może cieszyć się z tytułu! "Miedziowi" natomiast są pewni utrzymania w Ekstraklasie.
Raków Częstochowa był wyraźnym faworytem sobotniego spotkania. Chociaż Zagłębie Lubin zdołało rozbić Radomiaka Radom 6:1, to ogólne notowania drużyny Piotra Stokowca nie są najwyższe.
Sytuacji "Miedziowych" nie zmieniał także ostatni mecz w wykonaniu Rakowa. Podopieczni Marka Papszuna dość niespodziewanie zremisowali z Cracovią i ich walka o mistrzostwo Polski stała się bardzo skomplikowana.
Aby do samego końca rywalizować z Lechem Poznań o triumf, częstochowianie musieli ograć właśnie Zagłębie Lubin. Okazało się jednak, że gospodarze nie zamierzają ułatwiać tego zadania swoim rywalom.
W pierwszej połowie to "Miedzowi" wyglądali znacznie lepiej. Oddawali więcej strzałów, wypracowywali sobie lepsze sytuacje. Zawodziła jedynie skuteczność, bowiem w 38. minucie strzał Chodyny najpierw odbił bramkarz gości, a poprawka Daniela przeleciała ponad poprzeczką.
Po zmianie stron Zagłębie dalej było na fali. Raków przebudził się dopiero w 50. minucie, gdy Gwilla został powstrzymany wślizgiem. Sześć minut później szansę miał Petrasek, lecz Czech zmarnował 100% okazję.
W kolejnej części meczu trwała wyrównana wymiana ciosów i żaden z zespołów nie potrafił przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Raków grał coraz bardziej nerwowo, natomiast lubinianom drżały nogi w polu karnym rywala.
W końcówce spotkania gracze Papszuna dalej bili w głową mur, ale wyjścia z tej sytuacji nie znaleźli! Koniec końców to do Zagłębia Lubin należało ostatnie słowo. W 94. minucie z boiska wyrzucony został Zoran Arsenić, który sprokurował rzut karny. Do piłki podszedł Chodyna, który ustalił wynik spotkania!
Ustalił również kwestię mistrzostwa Polski, które w tym sezonie zdobył Lech Poznań! Raków nie ma już szans na dogonienie "Kolejorza"! Podopieczni Papszuna muszą pogodzić się ze zdobyciem srebrnego medalu.
Hubert Kowalczyk14 May 2022 · 19:31