Lech Poznań nie zatrzymuje się w Ekstraklasie. "Kolejorz" znów pewnie wygrał, błysk Jakuba Kamińskiego [WIDEO]

Damian Kosciesza / PressFocus
Piłkarze Lecha Poznań wydają się w tej chwili głównymi faworytami do mistrzostwa Polski. Podopieczni Macieja Skorży w piątek odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach. Przed własną publicznością pokonali 4:1 Wisłę Płock.
W minioną niedzielę "Kolejorz" wygrał przy Łazienkowskiej prestiżowe starcie z Legią Warszawa. Czasu na świętowanie nie było zbyt wiele. W piątek na Bułgarską przyjechała bowiem Wisła Płock.
"Nafciarze" w tym sezonie znakomicie prezentują się przed własną publicznością, ale na wyjazdach podopieczni Macieja Bartoszka mają tragiczne wyniki. Na terenie rywali nie zdobyli do tej pory ani jednego punktu.
W 12. kolejce ten stan rzeczy się nie zmienił. W 14. minucie Lech wyszedł na prowadzenie. Dani Ramirez precyzyjnie dośrodkował z rzutu rożnego na głowę Bartosza Salamona, który otworzył wynik.
Odpowiedź Wisły była jednak błyskawiczna. Dusan Lagator najprzytomniej zachował się w podbramkowym zamieszaniu i szybko doprowadził do remisu, który utrzymał się do przerwy.
Druga część spotkania należała już do faworyzowanego "Kolejorza". W 53. minucie Lagator popełnił błąd, wybijając piłkę pod nogi rywala. Z prezentu skorzystał Radosław Murawski.
Wisła nie zamierzała się poddawać i wydawało się, że przyniesie to efekt. Sekulski trafił nawet do siatki, lecz jego gol nie został ostatecznie uznany ze względu na spalonego.
W końcówce Lech dobił natomiast rywali za sprawą Jakuba Kamińskiego oraz Joao Amarala. Bramki tej dwójki sprawiły, że gospodarze ostatecznie wygrali aż 4:1.
Dzięki zwycięstwu poznaniacy umocnili się na pozycji lidera i odskoczyli Lechii Gdańsk na pięć punktów. "Nafciarze" zajmują natomiast 13. miejsce.
Maciej Pietrasik22 Oct 2021 · 22:22