Lech Poznań pokonał Legię Warszawa i odłożył w czasie jej koronację! Świetny mecz młodzieżowców z Poznania

Lech pokonał Legię i odłożył w czasie jej koronację! Świetny mecz młodzieżowców z Poznania
Damian Kosciesza / Press Focus
Autor: Adam Nowacki 4 lip 2020 | 19:27
Lech Poznań pokonał Legię Warszawa 2:1 w hicie 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Tym samym “Kolejorz” sprawił, że “Wojskowi” nie mogą jeszcze świętować tytułu mistrza Polski.
Podopieczni Aleksandara Vukovicia potrzebowali w Poznaniu przynajmniej remisu, by oficjalnie zapewnić sobie tytuł najlepszej drużyny w kraju.
Zanim spotkanie jeszcze się rozpoczęło, "błysnęli" kibice Lecha Poznań, którzy zademonstrowali oprawę z wizerunkiem Pablo Escobara, słynnego barona narkotykowego, znanego m.in. z licznych morderstw. Fani odpalili także race, przez co początek meczu nieco się opóźnił.
W końcu jednak rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, a Lechici nie mieli zamiaru ułatwiać gościom zadania i od początku ruszyli do ataku. W 24. minucie w końcu dopięli swego. Z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkował Jakub Moder, a Kamil Jóźwiak sprytnym strzałem głową pokonał debiutującego w Ekstraklasie Wojciecha Muzyka.
Gospodarze poszli za ciosem. Już pięć minut później Jakub Kamiński dostał piłkę w narożniku pola karnego, zszedł do środka i uderzył po długim rogu. Futbolówka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki.
W kolejnych minutach dalej stroną przeważającą był Lech. Legia przebudziła się dopiero w drugiej połowie. Najpierw w niezłej sytuacji Gwilia trafił w swojego kolegę z drużyny, a kilkanaście minut później Rosołka zatrzymał Van der Hart.
Kontakt legioniści złapali w 70. minucie za sprawą Igora Lewczuka, który dobił strzał Artura Jędrzejczyka.
Na więcej drużyny z Warszawy nie było już jednak stać. Lech dowiózł zwycięstwo do końca, a Legia kolejną szansę na przypieczętowanie tytułu dostanie 11 lipca podczas domowego spotkania z Cracovią.
1260 PLN

Dwa Trzy bonusy na start, o łącznej wartości 1225 1260 PLN. Kod rejestracyjny: MEGABONUS

3100 PLN

"Pakiet Pudziana" w wysokości 3000 PLN na start gry oraz "Siano wraca", czyli 100 PLN bez ryzyka

600 PLN

Bonus powitalny 600 PLN. Superbet podwaja trzy pierwsze wpłaty nowych graczy

Dyskusja 20

5 lip 2020 | 03:07
0
Wychodzi na to, ze polska mlodziez lepsza od jugolskiego szrotu.
4 lip 2020 | 20:57
0
Jak można jeszcze się tym poziomem interesować.Kiboli zrozumiem bo to umysłowa nizizna,taki kibicowski plankton.Jak by tak Co roku Legia czy inny Lech grali w grupie LM,bądź nie odpadali za szybko to co innego.
4 lip 2020 | 22:17
0
Było w tv to się obejrzało. Nic poza tym.
4 lip 2020 | 20:18
0
Brawo Lech! To by było coś pięknego gdyby centralny wszechwiejski klub słoików przeorał te 3 mecze które pozostały do końca rozgrywek, a Lech albo Piast wszystko wygrali.
4 lip 2020 | 19:55
0
Legia potrzebowala tylko punktu, pokazala brak charakteru , przeciwnik byl ciezki a wygrana w takim meczu bylaby milym przypieczetowaniem mistrzostwa, co sie odwlecze to nie uciecze
4 lip 2020 | 19:53
0
Czy tylko mnie tak bardzo wkurwiał ten komentator na tvp1 ?
0
Z taką grą to odpadną w 1 rundzie el. do LM. To ja dziękuje bardzo za takiego "mistrza"
4 lip 2020 | 21:51
0
no widzisz a twój leszek nawet z taka gra nie załapie się do kwalifikacji :)
4 lip 2020 | 23:36
0
Jakie to ma znaczenie skoro grając sezon przejściowy z wymianą pokoleniową , jego akademia łapie się na podium i licząc z zeszłoroczną wiosną (bo od niej tą młodzież zaczeła) trzykrotnie wyraźnie ogrywali legie , ponosząc przy tym dwie pechowe porażki po błędach bramkarza.
4 lip 2020 | 19:33
Po dwóch meczach , w których zwycięstwa legii ogarnął bramkarz... Lecha, w końcu nie szczęście a umiejętności pokazały kto jest lepszy. Moder, Jóźwiak, Puchacz czy Kamiński - każdy z nich nakrył czapką przereklamowanego Karbownika. Koronacja papierowego mistrza odłożone.
0
4 lip 2020 | 19:36
0
no
0
No ale to było w zamyśle Legii, przegrać bo po cholerę świętować koronację w Poznaniu. Lepiej od razu po wygraniu jakiegoś meczu u siebie :).
4 lip 2020 | 20:06
0
Wiadomo. Nie mają ambicji żeby świętować na terenie wroga. Honoru też nie - idąc twoim tokiem myślenia- zgadzam się:-) A tak naprawdę są za krótcy na tą chwilę.
4 lip 2020 | 22:30
0
Bez przesady z tym pojazdem na Karbownika. Nie rozumiem po co odbierać mu umiejętności i talentu zamiast cieszyć się, że w Poznaniu jest takich 4ech.
4 lip 2020 | 23:31
0
Dlaczego pojazdem? Nie ujmuje mu talentu. Chłopak daje radę. Ale od dłuższego robią mu krzywdę promując to na siłę przy okazji ujmując rywalom. Tymczasem to oni brylują w eklapie w tym sezonie
5 lip 2020 | 16:08
0
Ci sami ludzie, np. Kanał sportowy ostatnio bardzo dużo miejsca poświęcali Moderowi, na Jóźwiaka jest "hejp" już od dawna tak samo jak na Karbownika. Mechanizm "ekspercki" jest taki, że musisz powiedzieć, że młody jest najlepszy zanim zrobią to inni. Każdy sobie rzepkę skrobie. Ale to się tyczy tematu wszystkich młodych-zdolnych.
4 lip 2020 | 19:31
0
Brawo trenerze Żuraw! Najbardziej stawiający na młodzież i ofensywny futbol w Ekstraklasie a jednocześnie z dobrymi wynikami. Probierz może patrzeć i się uczyć.
4 lip 2020 | 19:28
0
No i Lech w końcu wygrał i to zasłużenie, koronacja odłożona. Słaby mecz Legii, zwłaszcza pierwsza połowa.