Lech Poznań przegrał kolejny mecz w Ekstraklasie! Mistrzowie kraju ulegli Śląskowi i są na dnie tabeli [WIDEO]

Pawel Jaskolka / PressFocus
Lech Poznań wciąż pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie PKO Ekstraklasy. W 5. kolejce podopieczni Johna van den Broma przegrali 0:1 ze Śląskiem Wrocław. O wszystkim przesądziła bramka Petra Schwarza z 26. minuty.
"Kolejorz" notuje fatalny początek sezonu. W czwartek poznaniacy awansowali co prawda do czwartej rundy eliminacji Ligi Konferencji, ale islandzki Vikingur pokonali dopiero po dogrywce.
Jeśli kibice Lecha liczyli na rehabilitację zawodników w niedzielnym starciu ze Śląskiem Wrocław, to srogo się zawiedli. Trzeba jednak przyznać, że mistrzowie Polski często zagrażali bramce rywala.
Tego wieczoru brakowało im przede wszystkim skuteczności. W 19. minucie świetną interwencją popisał się Michał Szromnik, który zatrzymał groźny strzał Citaiszwiliego. Po chwili pomocnik próbował szczęścia raz jeszcze i minimalnie się pomylił.
W 26. minucie to Śląsk wyszedł natomiast na prowadzenie. Petr Schwarz miał sporo miejsca w środku boiska i wykorzystał bierność rywali, popisując się precyzyjnym strzałem zza pola karnego.
Lech robił co mógł, aby jeszcze przed przerwą doprowadzić do wyrównania. Niecelna była kolejna próba Citaiszwieliego, Szromnik obronił uderzenie Kwekweskiriego, a Filip Marchwiński trafił w słupek.
W drugiej połowie gospodarze nie atakowali już z takim animuszem. Prowadzenie Śląska mógł podwyższyć Erik Exposito, lecz ze strzałem Hiszpana poradził sobie Bednarek. Po drugiej stronie boiska szczęścia próbował choćby Michał Skóraś, ale posłał piłkę obok słupka.
W końcówce meczu Lech zdecydowanie częściej utrzymywał się przy piłce, próbował atakować, "Kolejorzowi" brakowało jednak pomysłu na sforsowanie defensywy rywali. Śląsk mógł wygrać nawet wyżej, gdyby Bednarek nie uratował sytuacji po strzale Bejgera.
W doliczonym czasie gry Szromnik obronił jeszcze dobry strzał Kwekweskiriego. Ostatecznie mistrzowie Polski przegrali kolejny mecz w tym sezonie Ekstraklasy - z jednym punktem na koncie zamykają ligową tabelę. Śląsk z ośmioma "oczkami" zajmuje siódme miejsce.
Maciej Pietrasik14 Aug 2022 · 21:59