LECH POZNAŃ ROZBIŁ VILLARREAL! HISTORYCZNY MECZ I "KOLEJORZ" GRA DALEJ W LIDZE KONFERENCJI! [WIDEO]

Pressfocus.pl/fot. Pawel Jaskolka
Lech Poznań dokonał niemożliwego i pokonał Villarreal aż 3:0 (1:0)! Tym samym urzędujący mistrzowie Polski zameldowali się w fazie pucharowej Ligi Konferencji Europy.
Obszerną relację tekstową z meczu Lech Poznań - Villarreal znajdziecie TUTAJ.
Tylko jeden scenariusz dzisiejszego spotkania gwarantował Lechowi awans bez oglądania się na wynik meczu Hapoelu Beer Szewa z Austrią Wiedeń. Poznaniacy musieli pokonać Villarreal.
Początek starcia był jednak bardzo ostrożny w wykonaniu obu zespołów. Na pierwszą groźną akcję trzeba było czekać do 12. minuty, gdy Ishak oddał mocny, ale niecelny strzał na bramkę Reiny.
Goście odpowiedzieli w 26. minucie, gdy zdrzemnęła się defensywa Lecha. Długą piłkę otrzymał Coquelin, który podanie opanował w stylu Roberta Lewandowskiego. Wykończenie było jednak na znacznie gorszym poziomie, bo Francuz huknął obok słupka strzeżonego przez Bednarka.
Kilkadziesiąt sekund później Bułgarska zaryczała z radości. Wszystko za sprawą Marchwińskiego Velde. Polak przebojowo poszedł do przodu, a piłka szczęśliwie trafiła pod nogi drugiego ze skrzydłowych. Ten nie pomylił się i uderzeniem z najbliższej odległości dał gospodarzom prowadzenie. Gola możecie zobaczyć TUTAJ.
Po zmianie stron Lech nie zdejmował nogi z gazu. Villarreal nadal popełniał błędy, przede wszystkim w środkowej strefie boiska.
Poskutkowało to dobrą okazją dla Skórasia. W 51. minucie reprezentant Polski dopiął swego i podwyższył sensacyjne prowadzenie "Kolejorza" - skrzydłowy wykorzystał fakt, że rywale zupełnie zignorowali jego obecność w polu karnym, co pozwoliło mu bezproblemowo trafić do siatki. Bramkę możecie zobaczyć TUTAJ.
W kolejnych minutach gospodarze skupili się na obronie komfortowej zaliczki, a "Żółta Łódź Podwodna" nieszczególnie w tym przeszkadzała. Jednocześnie gospodarze byli w stanie stworzyć sobie kolejne szanse.
Kluczową z nich miał Michał Skóraś. W 77. minucie kadrowicz Czesława Michniewicza otrzymał dobre podanie od Ishaka i dokończył dzieła zniszczenia, zmieniając wynik na 3:0.
Rozbity Villarreal nie był już w stanie zagrozić gospodarzom, a wynik nie uległ już zmianie. Tym samym Lech Poznań ograł Villarreal aż 3:0 (1:0)! Dzięki temu "Kolejorz" dokonał historycznej rzeczy i awansował do 1/16 finału Ligi Konferencji Europy.
Hubert Kowalczyk03 Nov 2022 · 22:50