Lech Poznań. Tomasz Cywka i Juliusz Letniowski bliscy powrotu do treningów

Tomasz Cywka i Juliusz Letniowski bliscy powrotu do treningów
MediaPictures.pl / shutterstock.com
Autor: Jakub Kreśliński 19 mar 2019 | 15:49
Żaden z zawodników Lecha Poznań po piątkowym meczu z Górnikiem Zabrze nie zgłosił dolegliwości zdrowotnych. Coraz lepiej wygląda natomiast sytuacja Tomasza Cywki i Juliusza Letniowskiego.
Niespełna 31-letni Cywka nabawił się kontuzji mięśnia łydki w połowie lutego. Zawodnik ma już za sobą zajęcia na bieżni i jest bliski powrotu do treningu. - Ten tydzień będzie dla Tomka wprowadzeniem. Na razie czekają go treningi indywidualne, ale w przyszłym tygodniu powinien powrócić do zajęć z zespołem - mówi profesor Krzysztof Pawlaczyk, szef sztabu medycznego Lecha Poznań.
Nieco dłużej potrwa przerwa Letniowskiego, który doznał kontuzji pod koniec ubiegłego miesiąca. Młody pomocnik nadal przechodzi rehabilitację, a z jej przebiegu zadowolony jest klubowy lekarz.
- Julek wykonał bardzo dobrą pracę. Jesteśmy zadowoleni z postępów w leczeniu. Rehabilitacja wciąż trwa, ale w następnym tygodniu ma już zostać wprowadzany do treningu indywidualnego - podkreśla prof. Pawlaczyk.
Pozostali lechici nie narzekają na problemy zdrowotne. Wszyscy zawodnicy pierwszego zespołu - z wyjątkiem rekonwalescentów i graczy powołanych do reprezentacji - będą zatem brać udział w zgrupowaniu, które rozpocznie się w środę w Opalenicy. W jego trakcie drużyna trenera Adama Nawałki rozegra jeden mecz kontrolny.
Źródło: lechpoznan.pl