Lech Poznań wciąż bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Mistrzowie Polski wywalczyli remis z Zagłębiem [WIDEO]

Paweł Jaskóła / Press Focus
Początek sezonu 2022/2023 jest wręcz fatalny dla Lecha Poznań. W niedzielę "Kolejorz" nie zdołał przełamać serii meczów bez zwycięstwa. W Lubinie jedynie zremisował z miejscowym Zagłębiem 1:1.
Fani mistrzów Polski zdecydowanie lepiej wyobrażali sobie zapewne to lato. Tymczasem ekipa z Wielkopolski w obecnym tygodniu przegrała nawet z mistrzem Islandii, Vikingurem Reykjavik.
Niedzielny mecz z Zagłębiem Lubin był okazją na przełamanie fatalnej serii. John van den Brom mocno namieszał w składzie, ale nie przyniosło to zbytnio efektu. Przed przerwą to Zagłębie było bliższe wyjścia na prowadzenie.
Dwie niezłe okazje miał między innymi Doleżal. Za pierwszym razem jego uderzenie przeszło nad bramką, później dobrą interwencją popisał się natomiast Filip Bednarek. Ostatecznie w pierwszej połowie kibice nie doczekali się goli.
Po przerwie działo się już więcej, a przez pewien czas wiele wskazywało na to, że Lech poniesie kolejną porażkę. W 58. minucie dobrym strzałem zza pola karnego popisał się bowiem Łukasz Łakomy.
Dzięki temu Zagłębie wyszło na prowadzenie, ale radość gospodarzy nie trwała długo. Kacper Bieszczad faulował w polu karnym Joao Amarala, a "jedenastkę" na gola zamienił Mikael Ishak.
W końcówce oba zespoły miały szanse na to, aby zapewnić sobie trzy punkty. Najpierw Bednarek znów stanął na wysokości zadania, zatrzymując Chodynę. Później w słupek trafił Amaral.
Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1, który z pewnością nie poprawi nastrojów w Poznaniu. A już w czwartek Lecha czeka rewanż z Vikingurem i walka o to, aby uniknąć kolejnego blamażu w pucharach.
Maciej Pietrasik07 Aug 2022 · 19:22