Lech Poznań zdemolował Wisłę Kraków! Popis liderów Ekstraklasy [WIDEO]

Paweł Jaskółka/Pressfocus
Lech Poznań w popisowym stylu pokonał Wisłę Kraków. "Kolejorz" zdemolował rywali, wygrywając 5:0.
Niedługo po rozpoczęciu spotkania sędzia został zmuszony przerwać grę. Kibice Lecha Poznań zadymili stadion pirotechniczną oprawą. Na szczęście później brylowali już wyłącznie piłkarze.
Po dwóch kwadransach Lech objął prowadzenie. Strzał lewą nogą oddał Joao Amaral. Wydaje się, że lepiej w tej sytuacji mógł zachować się Paweł Kieszek.
Pod koniec pierwszej połowy Amaral wcielił się w rolę asystenta. Akcję Lecha wykończył Adriel Ba Loua. Była to debiutancka bramka skrzydłowego w barwach "Kolejorza".
Przerwa zdecydowanie nie pomogła przyjezdnym z Krakowa. W 52. minucie prowadzenie podwyższył Pedro Rebocho.
Poznaniacy bez litości korzystali z fatalnych błędów piłkarzy Wisły w obronie. Po godzinie gry było już 4:0. Tym razem do siatki trafił Mikael Ishak.
W 75. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Lecha. Serafin Szota blokował strzał, zagrywając ręką we własnej szesnastce. Z jedenastu metrów nie pomylił się Ishak, uderzając a'la Panenka. Szwed z sześcioma golami na koncie jest liderem w klasyfikacji strzelców Ekstraklasy.
Lech wygrał 5:0 i umocnił się na pierwszym miejscu w tabeli. Wisła na tę chwilę zajmuje piątą lokatę.
Adam Kłos17 Sep 2021 · 22:27