Lech rzutem na taśmę wygrał w derbach Poznania! Rzut karny w 89. minucie przesądził o porażce Warty [WIDEO]

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com
Lech Poznań zwyciężył w derbach stolicy Wielkopolski z Wartą. Dla "Kolejorza" nie był to jednak łatwy mecz. Gospodarze wygrali rzutem na taśmę po bramce z rzutu karnego.
W pierwszej połowie tego spotkania Daniel Ramirez trafił do siatki, ale sędzia słusznie odgwizdał spalonego. Przed przerwą łącznie padły zaledwie dwa celne strzały, każda ze stron oddała po jednym.
W drugiej połowie również nie mieliśmy wielu uderzeń na bramkę. Lepszą drużyną był oczywiście Lech Poznań, ale przewaga długo nie przekładała się na wynik.
Najważniejszy moment tego spotkania miał miejsce w 89. minucie spotkania. Łukasz Trałka chciał zablokować strzał rywala, ale na jego nieszczęście piłka trafiła w jego rękę. Sędzia podyktował rzut karny, a Moder bezbłędnie go wykorzystał.
To był jedyny gol w tym spotkaniu. Derby Poznania zakończyły się zwycięstwem Lecha 1:0. W następnej kolejce "Kolejorz" zmierzy się u siebie z Pogonią Szczecin. Warta Poznań pojedzie natomiast do Płocka na mecz z Wisłą.
Łukasz Karyniewski20 Sep 2020 · 19:27