Lechia Gdańsk liderem Ekstraklasy! Przepiękny gol rezerwowego w ostatniej akcji meczu [WIDEO]

Piotr Matusewicz/Pressfocus
Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Zagłębie Lubin 2:1 w trzecim sobotnim meczu PKO BP Ekstraklasy. Podopieczni Tomasza Kaczmarka objęli prowadzenie w ligowej tabeli po zwycięskim golu w czwartej minucie doliczonego czasu gry.
Lechia awansowałaby przynajmniej tymczasowo na pierwsze miejsce w klasyfikacji, gdyby pokonała dziś pozostających od czterech spotkań bez ligowej wygranej rywali.
Mecz na Polsat Plus Arenie Gdańsk doskonale rozpoczął się jednak dla gości. Już w czwartej minucie gry Sasa Zivec został sfaulowany w polu karnym przeciwnika przez Ilkaya Durmusa, a jedenastkę pewnie wykorzystał Filip Starzyński.
Podopieczni Dariusza Żurawia długo sprawiali w tym spotkaniu lepsze wrażenie i mieli okazje do podwyższenia przewagi. Najlepszej z nich nie wykorzystał na początku drugiej połowy Patryk Szysz, który w dogodnej sytuacji nie trafił z ostrego kąta do pustej bramki.
Im bliżej końca meczu, tym rosła jednak następnie przewaga Lechii, która w końcu, po raz pierwszy, dopięła swego na kilka minut przed upływem regulaminowego czasu gry. Dośrodkowanie Mateusza Żukowskiego zamienił wtedy na wyrównującego gola rezerwowy Marco Terrazzino.
Dla niemieckiego pomocnika było to premierowe trafienie na boiskach Ekstraklasy.
Kiedy wydawało się, że gospodarzom zabraknie czasu, by pójść za ciosem, w ostatniej akcji meczu Flavio Paixao odegrał piłkę raz jeszcze do Terrazzino, a ten kapitalnym uderzeniem z 17 metrów zapewnił Lechii komplet punktów wraz z fotelem lidera ligowej tabeli.
Gdańszczanie będą teraz oczekiwać na rezultat ostatniego dzisiejszego meczu Ekstraklasy, w którym prowadzący dotychczas w klasyfikacji Lech Poznań zagra na wyjeździe z Górnikiem Łęczna.
Zagłębie Lubin niezmiennie zajmuje tymczasem pozycję w dolnej połowie tabeli.
Wojciech_Falenta 06 Nov 2021 · 19:28