Lechia Gdańsk. Styl Korony budzi wątpliwości, ale daje punkty. "Ich mecze przypominają starcia w Championship"

Styl Korony budzi wątpliwości, ale daje punkty. "Ich mecze przypominają starcia w Championship"
asinfo
Autor: Hubert Kowalczyk 06 Sie 2022 | 07:58
Obecnie Korona Kielce jest najlepiej punktującym beniaminkiem w tym sezonie Ekstraklasy. Postawę podopiecznych Leszka Ojrzyńskiego docenia Tomasz Kaczmarek, czyli szkoleniowiec Lechii Gdańsk.
W pierwszych trzech meczach Ekstraklasy 2022/23 Korona Kielce zdobyła cztery punkty. Beniaminek zdołał zremisować z Legią (1:1) oraz pokonać Śląsk Wrocław (3:1).
Dalsza część tekstu pod wideo
Liczni eksperci zwracają jednak uwagę, że styl gry drużyny Leszka Ojrzyńskiego nie jest atrakcyjny. Uwypukla się fizyczność i agresję, które przedstawia się jako mankamenty. Nieco innego zdania jest Tomasz Kaczmarek.
Szkoleniowiec Lechii Gdańsk, czyli najbliższego rywala Korony, skomentował postawę beniaminka na oficjalnej konferencji prasowej. Wychowany w Niemczech trener docenił postawę kielczan.
- Zespół jest maksymalnie fizyczny i agresywny, grający bardzo dojrzałą, konkretną piłkę, operujący dużo długimi piłkami, wrzutkami i autami. Mecze tego zespołu często przypominają spotkania Championship w Anglii i na to musimy być przygotowani, bo do tej pory Legia, Cracovia i Śląsk miały z Koroną problemy i bardzo trudno gra się z tym zespołem. Musimy zagrać dobrze, by mieć szansę na wygraną - stwierdził Kaczmarek.
- Zespół Korony zagrał z Legią i ze Śląskiem bardzo mocnym pressingiem. Te mecze grali u siebie. W Krakowie zagrali niskim pressingiem, więc punkty zdobyli agresywnym podejściem. Będą fazy, gdy będą czekać na swoje możliwości, ale jestem też przygotowany na początki i końcówki połów, gdzie mogą zagrać wyżej - zaznaczył.
Trener Lechii odniósł się również do ostatniego meczu swojej ekipy. Gdańszczanie zdołali pokonać Widzew Łódź na wyjeździe (3:2).
- W Łodzi pierwsza bramka była po długiej piłce i wrzutce, a druga po tym, jak był rykoszet i gol po fantastycznym zagraniu. Widzew miał 5-6 możliwości, a fajnie by było skorygować to do 2-3. Liczba straconych w ostatnich spotkaniach bramek jest trochę za duża. W ostatnich 8 tygodniach pracowaliśmy najwięcej z defensywą, a tego nie widać, więc może lepiej więcej pracować nad ofensywą? Trzeba mieć więcej meczów na zero - podkreślił Kaczmarek.
Mecz Lechia Gdańsk - Korona Kielce ma rozpocząć się dziś (06.08) o godzinie 15:00. Sędzią głównym będzie Łukasz Kuźma.
Źródło: Lechia Gdańsk

Dyskusja 1